Konkurs na ostatniej prostej, czekamy na decydujące akcje

09-12-2013 15:15
Ostatnie dni przyniosły zaskakujący wzrost notowań EURUSD i spore zmiany w klasyfikacji konkursu TMS Pro Daytarder. Sytuacja w rankingach zamiast się powoli wyjaśniać jeszcze bardziej się zagmatwała. Szanse na zwycięstwo ma jeszcze wielu graczy. To znaczy, że w ostatnim tygodniu konkursu czekają nas spore emocje.

W minionym tygodniu rynek czekał na wyniki czwartkowego posiedzenia ECB i piątkowe dane z USA. Uczestnicy konkursu TMS Pro Daytrader czekali z kolei na wzrost rynkowej zmienności i okazję do ataku na czołowe pozycje. Nie zawiedli się. Pod koniec tygodnia na rynku doszło do sporych, zaskakujących zmian i przetasowań w konkursowej klasyfikacji. Nikt jednak nie postawił kropki nad i, bo główna para bardzo się wahała. Ostatecznie na rynku EURUSD zwyciężył popyt, a kurs kończył tydzień powyżej 1,37, rosnąc o prawie 200 pipsów. Ale w czwartek w trakcie konferencji ECB i w piątek po 14.30, tuż po danych z rynku pracy EURUSD rynek się chwiał, nie wiedząc, w którym kierunku iść. To znacznie utrudniło zadanie zawodnikom.

Już w czwartek doszło do dużych przetasowań w konkursowych rankingach. Prowadzenie na chwilę utracił sAND, który jest liderem od ponad miesiąca, od październikowego posiedzenia ECB. Spadł od do konkursowej poczekalni. Dzień później wrócił jednak na pozycję lidera. Na drugie miejsce w głównym rankingu po ostatnim tygodniu wskoczył Adam94, którego średnia z trzech najlepszych sesji to 162,66 proc. Na trzecim znalazł się Lekkoparzony z wynikiem 144,25 proc. Adam94 to nowy gracz w czołówce. Lekkoparzony znany jest z kolei z wielu innych konkursów organizowanych przez DM TMS Brokers. Gracz o takim nicku znalazł się na podium pierwszej edycji TMS Pro Daytrader.

Trójka prowadząca w rankingu głównym nie może być jednak pewna sukcesu do końca konkursu. W każdej chwili ich pozycje mogą nowi zawodnicy i gracze z rankingu rankingu pościgowego, którzy walczą o to, by odrobić stratę na rachunku konkursowym. Wyniki najlepszych graczy z konkursowej poczekalni są imponujące. Najlepszą średnią z trzech sesji może pochwalić się Dayway, który w ubiegłym tygodniu podręcił wynik z 240 do 245,66 proc. To kolejny rekord w konkursie i już drugi rekord tego zawodnika z kolei. Na drugim miejscu w rankingu pościgowym jest poprzednia rekordzistka - JanetbYcy (230,42 proc.). Na trzecie miejsce wskoczył tu Dzielny_tata, poprawiając wynik do 228,74 proc. Czwarta jest Karolina (227,44 proc.), a piąta VanessaA, kolejna z byłych rekordzistek i zwyciężczyni pierwszej edycji konkursu TMS Pro Daytrader. Całą piątka może pochwalić się lepszym wynikiem niż sAND . Ale to nie wszystko. Wyniki powyżej 200 proc. uzyskało aż siedmiu graczy z rankingu pościgowego. Kolejnych trzech może jeszcze powalczyć o podium w rankingu głównym.

W pierwszej edycji konkursu gra o nagrody toczyła się w ostatniej chwili, a VanessaA zwyciężyła rzutem na taśmę. Teraz może być podobnie, tylko kandydatów do zwycięstwa jest znacznie więcej.

Liczby tygodnia:

180 pipsów – o tyle w ubiegłym tygodniu wzrosły notowania EURUSD, licząc od minimum do końca piątkowej sesji.

200 pipsów – a o tyle wzrosły notowania EURUSD licząc od od minimum z ubiegłego tygodnia do dziś.

8 – tylu zawodników może się już pochwalić średnią stopą zwrotu z trzech dni powyżej 200 proc. – jeden w rankingu głównym, siedmiu w pościgowym.

5 – tylu zawodników z rankingu pościgowego ma lepszą średnią z trzech sesji niż lider rankingu głównego.

245,66 proc. – to nowy rekord konkursu. Taka średnią z trzech dni uzyskał gracz o nicku dayway. Jest liderem rankingu pościgowego.

5 – tyle razy w II edycji konkursu TMS Pro Daytrader ustanawiano rekord konkursu.