Ceny ropy w Nowym Jorku spadły

23-07-2013 09:00
23.07. Nowy Jork, Londyn (PAP/Bloomberg) - Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadły najwięcej od tygodnia po słabszych od oczekiwań danych z USA. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, drożeje o 15 centów do 107,09 USD.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w wygasłych w poniedziałek kontraktach na dostawę na sierpień, potaniała o 1,1 proc. do 106,91 USD.

Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie rośnie o 12 centów do 108,27 USD za baryłkę.

W środę amerykański Departament Energii opublikuje dane o zapasach ropy. Analitycy spodziewają się, że spadły one o 2,5 mln baryłek, do najniższego poziomu od pół roku.

W USA w czerwcu nieoczekiwanie spadła sprzedaż domów na rynku wtórnym.

Sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA w czerwcu spadła do 5,08 mln w ujęciu rocznym - podało w raporcie Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami (National Association of Realtors). W maju liczba ta wyniosła 5,14 mln, po korekcie.

Rynek spodziewał się wzrostu sprzedaży domów na rynku wtórnym do 5,26 mln. (PAP)

mj/ asa/