Ceny ropy w Nowym Jorku spadają po najmocniejszym wzroście od miesiąca

04-06-2013 08:13
04.06. Nowy Jork, Londyn (PAP/Bloomberg) - Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po najmocniejszym wzroście od miesiąca podczas poprzedniej sesji - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 92,91 USD, po spadku o 54 centy.

Brent w dostawach na lipiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje teraz o 24 centy do 101,82 USD za baryłkę.

W poniedziałek osłabił się dolar, a to spowodowało zwiększenie zakupu surowców przez inwestorów. Ropa w USA zdrożała podczas poprzedniej sesji o 1,6 proc.

"Teraz rynek reaguje bardziej na wahania kursów walut niż na dane dotyczące danych popyt-podaż" - mówi Jonathan Barratt, wydawca "Barratt's Bulletin".

We wtorek po południu zostanie opublikowany raport Amerykańskiego Instytutu Paliw (API) o zapasach ropy i jej produktów w ubiegłym tygodniu.

W środę swoje wyliczenia poda Departament Energii USA (DoE).

Analitycy oceniają, że w ub. tygodniu zapasy ropy w USA spadły o 650 tys. baryłek. Są one obecnie najwyższe od 82 lat.(PAP)

aj/ asa/