Ceny miedzi w Londynie rosną przed zakończeniem w USA posiedzenia Fed

18-09-2013 08:27
18.09. Londyn, Nowy Jork, Szanghaj (PAP/Bloomberg) - Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną przed zakończeniem w środę dwudniowego posiedzenia Fed - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.094,75 USD za tonę, po wzroście notowań o 0,3 proc.

Na giełdzie metali w Szanghaju miedź w dostawach na grudzień staniała o 0,2 proc. do 51.360 juanów za tonę (8.390 USD). Rynki w Chinach będą nieczynne w czwartek i piątek.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień bez zmian po 3,2230 USD.

W środę kończy się dwudniowe posiedzenie Fed. Rynek spodziewa się, że Fed zdecyduje się na nim na ograniczenie tempa skupu obligacji.

Fed zmniejszy skalę skupu o 5 mld lub 10 mld USD miesięcznie, z 85 mld USD miesięcznie - wynika z ocen analityków ankietowanych przez agencję Bloomberg.

"Inwestorzy czekają na komunikat Fed, czy bank zdecyduje się na redukcję programu stymulowania gospodarki" - mówi Fang Junfeng, analityk Shanghai CIFCO Futures Co.

"Handel na giełdach metali w Chinach powinien być w środę spokojny, bo zbliża się 4-dniowa przerwa" - dodaje.

We wtorek miedź na LME w Londynie w transakcjach trzymiesięcznych kosztowała na zakończenie sesji 7.075,0 USD za tonę.(PAP)

aj/ ana/