Fakty i mity świata inwestycji. Ucz się z „Książką o inwestowaniu”

03-09-2019 14:10
Każdy chce zarabiać więcej, nie każdy wie jak. Przed założeniem rachunku maklerskiego warto więc zgłębić fachowe źródła. Tych jest wiele, ale sprawdzonych przepisów brakuje. „Książka o inwestowaniu” Rafała Janika to przewodnik po świecie inwestycji, który doszkala kompleksowo, przez co pozwala zyskać komfort uniknięcia części błędów.

Na rynku jest wiele pozycji rozprawiających o rynkach finansowych i giełdzie, jednak brakuje takich, do których zajrzą zarówno początkujący, jak i doświadczeni inwestorzy. „Książka o inwestowaniu” wypełnia tę lukę, bo odpowiada czytelnikom na najbardziej nurtujące pytania: Jak działają rynki giełdowe? Od czego zależą ceny akcji na giełdzie? Kiedy jest tanio, a kiedy drogo? Co się dzieje, gdy giełda „choruje” lub jest „odurzona”? Co daje przewagę na rynku?

Ta książka udowadnia we wspaniały sposób to, że aby dojechać do celu samochodem, nie trzeba być rajdowcem, żeby ugotować dobry obiad, nie trzeba być szefem kuchni, żeby z sukcesem inwestować swoje pieniądze, nie trzeba być bankierem!” – podkreśla Michał Miazga, inwestor indywidualny i Doradca Klienta w TMS Brokers.

Takie publikacje jak „Książka o inwestowaniu” są dziś potrzebne jak nigdy wcześniej. Udowadniają bowiem, że samodzielny handel instrumentami finansowymi wcale nie musi być skomplikowany. Aby jednak wprowadzić w życie zdobytą wiedzę, z pomocą przychodzi oferta domów maklerskich, które pozwalają zarządzać rachunkami z poziomu własnego telefonu – ocenia Marcin Niewiadomski, Prezes Zarządu TMS Brokers.

Jak zarabiać na giełdzie?

Autor obala mity i rozprawia się z półprawdami na temat giełdy, ale też opowiada o tym, jak prawidłowo wycenić akcje i zabezpieczyć swój portfel. Książka odnosi się do realiów polskiego i zagranicznego rynku giełdowego i bieżących wydarzeń ze świata spółek notowanych na giełdzie i indeksów. Lektura pozwala czytelnikowi przejść przez różne strategie inwestycyjne, dostarcza mu także wiedzy na temat optymalizacji kosztów transakcyjnych oraz sposobów na obniżenie wysokości podatków od osiągniętych zysków.

W „Książce o inwestowaniu” znajduje się też rozdział poświęcony CFD na akcje. Zawiera on porównanie i przewagi rynku kontraktów na różnicę do rynku akcji standardowych, w tym możliwość inwestowania w spółki giełdowe z poziomu aplikacji mobilnej. Janik poleca kontrakty CFD na akcje głównie inwestorom krótko- i średnioterminowym,argumentując to lepszymi warunkami transakcyjnymi oraz możliwością wykorzystania dźwigni finansowej. Dom Maklerski TMS Brokers jako sponsor strategiczny projektu udostępnia bezpłatnie pierwsze 100 stron „Książki o inwestowaniu” w formie ebooka.

 POBIERZ BEZPŁATNIE 100 STRON „KSIĄŻKI O INWESTOWANIU”

Jak i dlaczego? Praktyczne rady

Książka to zestaw drogowskazów, który pomaga poruszać się po meandrach świata finansów. Autor radzi m.in. na co zwracać uwagę wybierając rachunek maklerski, jak uniknąć podatku Belki, a także kiedy należy bardziej wnikliwie przyglądać się rekomendacjom giełdowym. W książce są też odpowiedzi na pytania: czy opłaca się kupować złoto w fizycznej postaci? Dlaczego warto brać udział w debiutach spółek Skarbu Państwa? Ile z tego wyciągnę, czyli jakich zysków oczekiwać  z giełdowych inwestycji?nbsp; Czemu, statystycznie rzecz ujmując, większe szanse na sukces ma inwestor, który  kupuje akcje przedsiębiorstw z dużymi IPO?

Janik mówi czytelnikom wprost: „zysk z inwestowania kryje się wyłącznie w przyszłości”. Książka oparta jest więc na wielu przykładach, co pozwala czytelnikowi nabyć praktyczne umiejętności. Taka forma pomaga inwestorowi rzetelnie oceniać wartości aktyw, które zamierza nabyć, a ponadto pozwala zmienić podejście do samej giełdy. Jak zaznacza autor – w publikacji znajdą się świeże przykłady rodzimych spółek, takich jak: Kęty, Cyfrowy Polsat czy Lotos. „Nie będą to dobrze znane i oklepane historie sukcesów Facebooka, Tesli, Twittera czy Amazona” – zastrzega i dodaje „świat inwestycji i dużych pieniędzy to nie tylko Nowy Jork i Londyn, ale też i Warszawa”.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę o szczegóły wzlotów i upadków najsłynniejszego inwestora świata, pobierz bezpłatny audiobook „Warren Buffet. Biografia”.

Autor udowadnia, że handel na giełdzie nie jest zajęciem dla wybranych, ale że przy odpowiedniej wiedzy teoretycznej i minimum praktycznego doświadczenia, inwestowanie może być źródłem satysfakcjonujących i regularnie osiąganych zysków. Warto dodać, że dochody z książki wspierają akcję charytatywną na rzecz Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

By pobrać bezpłatne 100 stron książki w formie ebooka zarejestruj się na stronie promocji przygotowanej przez TMS Brokers. Ucz się i zacznij inwestować.

 

Pokaż datę publikacji treści: 

Być może zainteresuje Cię również:

2023-09-14 14:21
„Pasja do bycia najlepszym” – OANDA ogłasza swojego pierwszego ambasadora marki – Roberta Lewandowskiego
2023-08-31 15:48
Czynniki kształtujące globalne rynki Forex w latach 20-tych XXI wieku
2023-07-13 14:34
Czy nowe półrocze przyniesie więcej optymizmu na rynkach? Poznaj prognozy ekspertów
2023-03-27 15:05
OANDA TMS Brokers ze statuetką Dom Maklerski 2022!
2023-01-20 13:14
Jest zysk i co dalej? Jak uwzględnić trading w podatkach i zadbać o bezpieczeństwo konta maklerskiego
2023-01-11 15:40
Czym w 2023 roku będą żyły światowe giełdy? Eksperci dzielą się swoimi prognozami
2023-01-02 10:41
Weź udział w webinarze „Live Trading. Analiza rynku na żywo”
2022-12-12 15:25
Widmo recesji - webinar o wyzwaniach, przed jakimi stoi rynek
2022-12-06 15:28
Jaki grudzień na rynku? Prognozy na koniec roku
2022-11-21 15:09
Jak zarządzać wysoką zmiennością na EUR/USD? Już w środę kolejny „Impuls giełdowy”