Zarządzanie ryzykiem kursowym w przedsiębiorstwie – bezpłatne szkolenie

23-02-2015 12:15
Dom Maklerski TMS Brokers organizuje bezpłatne szkolenie dla firm, poświęcone zarządzaniu ryzykiem kursowym, które odbędzie się 26 lutego 2015 r. w centrum konferencyjnym Pałacu w Leźnie koło Gdańska.
Zarządzanie ryzykiem kursowym  w przedsiębiorstwie – bezpłatne szkolenie

https://www.tms.pl/ryzyko-walutowe

Już w najbliższy czwartek (26 lutego br.) wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy z województwa pomorskiego i okolic będą mogli wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu, którego tematem przewodnim są waluty w przedsiębiorstwie oraz ich wymiana. Szkolenie dedykowane jest firmom, które w swojej działalności biznesowej dokonują częstej wymiany walutowej. Jego celem jest zaprezentowanie jak umiejętnie zarządzać ryzykiem walutowym i kursowym by nie tracić podczas wymiany. Warsztaty poprowadzi zespół doradców korporacyjnych TMS Brokers. W grupie ich Klientów są zarówno spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych, wchodzące w skład indeksu WIG20, jak również firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Plan warsztatów:

Blok 1. godz. 12:00 – 14:00

1. Podstawowe pojęcia związane z rynkiem walutowym.
2. Ryzyko walutowe w przedsiębiorstwie:

  • marża - jak wycenić i negocjować z bankiem transakcje na walutach,
  • pułapki - na co uważać przy hedgingu.

Blok 2. godz. 14:30 – 17:00

3. Omówienie instrumentów finansowych stosowanych w hedgingu:

  • spot rolowany, forward, opcje waniliowe

4. Metody analizy rynku walutowego,

  • charakterystyka zmian kursów walutowych,
  • jak wybrać moment kupna/sprzedaży waluty,
  • podstawy analizy technicznej i fundamentalnej,
  • analiza rynku polskiego złotego.

 

Szkolenie jest całkowicie bezpłatne, jedynym warunkiem uczestnictwa w nim jest wcześniejsze potwierdzenie swojej obecności poprzez formularz rejestracyjny, który znajduje się w kalendarzu szkoleń. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

X
Poleć artykuł innej osobie

Uzupełnij poniższy formularz

CAPTCHA
 
Graficzne pułapki CAPTCHA

Sprawdź również:

1 miesiąc 2 tygodnie
Aktualności
TMS NonStop na Twoim urządzeniu mobilnym!
Serwis TMS NonStop jest także dostępny jako aplikacja na urządzenia mobilne! Dzięki aplikacji każdy użytkownik może "NonStop" śledzić najważniejsze wydarzenia rynkowe na ekranie smartfona lub tableta. 24 godziny na dobę, gdziekolwiek jesteś, w wygodny i intuicyjny sposób uzyskasz dostęp do treści publikowanych w TMS NonStop - portalu, z którego korzystają tysiące inwestorów.