Relacja z konkursu TMS Pro Daytrader - dzień 5

25-03-2013 10:58
Ostatni dzień ubiegłego tygodnia nie przyniósł większych zmian w czołówce konkursu. Liderem rankingu generalnego pozostaje bencok z wynikiem 218,37%.

Do jego wysokiej stopy zwrotu, podobnie jak w czwartek, liczone były tylko dwa zyskowne dni. Pomimo tego, że EURUSD, a  więc ulubiona para walutowa bencoka, zanotowała ponad 100 pipsowy wzrost, aktualny lider nie wykorzystał tego ruchu. Widać wyraźnie, że trader ten po uzyskaniu tak wysokiej stopy zwrotu , stał się bardziej ostrożny i nie podejmuje nadmiernego ryzyka. W piątek otworzył zaledwie jedną pozycję, którą zamknął z zyskiem w dniu wczorajszym podczas otwarcia rynku.

Równie ostrożny jest wicelider rankingu generalnego Hajer. W piątek nie otworzył na rachunku ani jednej pozycji. Tak duża ostrożność wynika z tego, że w ostatni czwartek gracz ten poniósł bardzo dotkliwe straty i  jego saldo rachunku tylko w niewielkim stopniu przekracza stan początkowy. Tymczasem warunkiem koniecznym klasyfikowania w Rankingu Generalnym jest utrzymanie salda na poziomie nie niższym niż początkowy.

Podsumowując krótko pierwszy tydzień konkursu, warto zwrócić uwagę na fakt, że aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce Rankingu Generalnego trzeba wykazać się średnią stopą zwrotu na poziomie co najmniej 124,25%. Osiągnięcie tak wysokich wyników wymaga podjęcia znaczącego ryzyka. Jednak zważywszy na to, że pierwszy etap konkursu odbywa się na kontach demo, uczestnicy spoza pierwszej dziesiątki nie mają nic do stracenia. Dodatkowo, jeżeli w bieżącym tygodniu doszłoby do wzrostu zmienności na rynku, jeszcze bardziej ułatwiłoby to nowym zawodnikom osiągnięcie wysokich stóp zwrotu i zdobycie jednej z nagród w pierwszej części konkursu TMS Pro Daytrader.
 

Aby przejść do II etapu konkursu i rywalizować o 100 000 PLN wystarczy założyć rachunek realny TMS Pro. Dołącz już dziś i zwiększ swoje szanse na wygraną.
 

 

Etap II