Komentarz miesięczny do wyników – grudzień 2016 r 11-01-2017 10:10

11-01-2017 10:10
Rozwój sytuacji na globalnych rynkach w grudniu został ustawiony przez decyzje w zakresie polityki monetarnej podejmowane przez Fed (FOMC) oraz EBC.
Komentarz miesięczny do wyników – grudzień 2016 r

Rozwój sytuacji na globalnych rynkach w grudniu został ustawiony przez decyzje w zakresie polityki monetarnej podejmowane przez Fed (FOMC) oraz EBC. W pierwszym wypadku podniesienie stóp procentowych było zgodne z oczekiwaniami rynkowymi, pewną niespodzianką było natomiast podniesienie oczekiwań w zakresie przyszłej ścieżki stóp procentowych i trzech podwyżek w 2017 r. Spowodowało to dość dynamiczne umocnienie USD względem pozostałych walut, lecz skala ruchu okazała się ograniczona. Ponadto, ruchy na parach dolarowych zostały w dużym stopniu zignorowane przez rynki surowcowe i akcyjne, co początkowo może dziwić, lecz należy przypomnieć, że 2005 r. stał pod znakiem ciągłego umacniania USD oraz podnoszenia stóp w USA, natomiast rynki surowcowe i akcyjne wykazywały dużą siłę. W obecnej fazie cyklu koniunkturalnego inwestorzy pozycjonują się pod globalną reflację, więc siła USD przeszkadza głównie rentownościom długu oraz metalom szlachetnym ...

Pełny komentarz dostępny jest w formie pliku PDF, który można pobrać poniżej.

  • Komentarz miesięczny do wyników – grudzień 2016 r. Pobierz PDF
  • Komentarz miesięczny do wyników – listopad 2016 r. Pobierz PDF
  • Komentarz miesięczny do wyników – październik 2016 r. Pobierz PDF
  • Komentarz miesięczny do wyników – wrzesień 2016 r. Pobierz PDF
  • Komentarz miesięczny do wyników – sierpień 2016 r. Pobierz PDF
  • Komentarz miesięczny do wyników – lipiec 2016 r. Pobierz PDF

 

Otwórz ZA


Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.