Filtry Zaawansowane: Kluczowe Poziomy

Formacje wykresów, Formacje Fibonacciego i Kluczowe Poziomy są określane przez odpowiednie dla nich zestawy kryteriów. Każdy z nich jest opisany poniżej.

Zakres Cenowy

Ta funkcja jest przydatna głównie w skanowaniu rynków Equities i CFD. Użytkownik może określić minimalny i maksymalny zakres cen, np. żeby ograniczyć liczbę akcji centowych lub bardzo kosztownych akcji.

 

Minimalna Długość Formacji

Długość formacji określana jest przy pomocy liczby świec (słupków) na wykresie. Dla przykładu, formacja o długości 30 na wykresie o skali 1 słupek = 60 minut oznacza, że formacja powstawała 30 godzin.

Dłuższe formacje zwykle cechują się wyższą jakością, dlatego te krótsze można wyeliminować z wyników regulując przedział czasowy.

 

Wskaźniki Jakości

Wartość Kluczowych Poziomów jest opisywana przez jeden wskaźnik. Mierzona jest liczba punktów, w których wykres ceny styka się z poziomem wsparcia lub oporu i tym samym go potwierdza. Większa liczba punktów styczności stanowi większy dowód znaczenia danego poziomu wsparcia lub oporu i jeśli zostanie on przełamany, spodziewane jest silne momentum.

Domyślnie każdy Poziom Kluczowy posiada co najmniej trzy punkty styczne, ale w tym przypadku użytkownik może ustawić filtrowanie wg wyższej liczby punktów. Należy pamiętać, że wyższa ich liczba oznacza mniejszą liczbę wyników, zwykle jednak o wyższej jakości.

 

Rodzaje Formacji Poziomów Kluczowych

Istnieją tylko dwa rodzaje poziomów - wsparcie i opór. Linia wsparcia to poziom cen, na którym zatrzymywany jest spadek, natomiast opór oznacza górną granicę, do której trend rośnie do momentu ewentualnego istotnego przebicia.Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.