Ben Bernanke

Słownik

Ben Bernanke - były szef Banku Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych (Fed). Urodzony w 1953 w Augusta, Georgia (USA). Ukończył Harvard w 1975. W latach 1979-85 uczył ekonomii na Uniwersytecie Stanforda, a w latach 1986-2005 był profesorem na wydziale ekonomii uniwersytetu Princeton. Podczas swojej profesury wykładał na London School of Economics na temat polityki monetarnej. W 1997 był szefem programu badań nad polityką monetarną w narodowym biurze badań ekonomicznych. Jego głównymi zainteresowaniami badawczymi był wielki kryzys i powody deflacji. W 2006 Ben Bernanke zastąpił Alana Greenspan’a na stanowisku szefa Fed-u. Niektórzy ekonomiści ciągle nie potrafią zaakceptować jego nominacji, ponieważ nigdy nie pracował w amerykańskim świecie korporacyjnym, przez co jego polityka i poglądy ekonomiczne są czysto teoretyczne i niesprawdzone.

Sprawdź również czym jest:

Język
Polski

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.