Przegląd prasy gospodarczej, sobota, 23 lutego

23-02-2013 10:17
23.02. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w sobotę, 23 lutego.

PARKIET

Dobra komunikacja się opłaca. Inwestorzy są skłonni zapłacić więcej za akcje tych firm, które prowadzą dobrą politykę informacyjną. Wiele spółek z GPW powinno wyciągnąć z tego wnioski i poprawić relacje z rynkiem. (s.01)

Agora prezentuje słabe prognozy dla rynku reklamy. Pesymistyczne założenia dla rynku reklamy spowodowały, że inwestorzy przyjęli raport za IV kwartał chłodno. Po sesji Agora poinformowała, że chce współtworzyć telewizję. ((s.03)

PBG do końca czerwca chce podpisać z wierzycielami finansowymi umowę restrukturyzacyjną. Potem pod głosowanie poddany zostałby układ. PBG zaproponowało wierzycielom finansowym zamianę 1,35 mld zł z 2,9 mld zł swoich zobowiązań na akcje nowej emisji i spłatę pozostałej części w gotówce. Każdy z wierzycieli ma objąć akcje uprzywilejowane co do dywidendy i akcje zwykłe. Tych pierwszych otrzyma dwa razy więcej - dowiedział się "Parkiet" z dwóch niezależnych źródeł zbliżonych do postępowania upadłościowego budowlanego przedsiębiorstwa. (s.05)

GAZETA WYBORCZA

Emerytura z nową ulgą? Tylko 25 tys. osób aktywnie odkłada pieniądze w ramach IKZE, czyli na dobrowolnych kontach emerytalnych, wprowadzonych w zeszłym roku. Ministerstwo Pracy apeluje: zwolnijmy zyski posiadaczy IKZE z podatku dochodowego! (s.7)

Browary wznoszą modły o upalne lato... wczesną wiosną. Chudsze portfele piwoszy i magazyny pełne piwa spędzają sen z powiek piwowarom. Ratunek widzą w tym, aby po zimie zaraz przyszły upały, tak jak w zeszłym roku i zbawienne słońce pomogło zwiększyć sprzedaż. (s.8). (PAP)

ana/