Przegląd prasy gospodarczej, sobota, 11 maja

11-05-2013 10:23
11.05. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w sobotę, 11 maja.

PARKIET

Adam Maciejewski, prezes GPW, zapowiedział w mediach, że jeszcze w tym roku na warszawskiej giełdzie mogą pojawić się nowe indeksy: WIG 5 oraz WIG 30. Miałyby one zastąpić WIG 20. Poinformował również, że wysłał do uczestników rynku list z prośbą o konsultacje w tej sprawie. Wydaje się jednak, że pomysł wprowadzenia indeksu WIG 5 nie zyska zbyt wielkiego uznania. Otwarcie krytykują go zarówno przedstawiciele domów maklerskich, jak i TFI. (s. 07)

GAZETA WYBORCZA

PZU stukną na giełdzie trzy lata. Wejście ubezpieczyciela na rynek było historycznym wydarzeniem na naszym rynku kapitałowym. To największa oferta publiczna w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej, która cieszyła się rekordowym zainteresowaniem, krajowych i globalnych inwestorów. Spółka okazała się inwestycyjnym hitem dla drobnych inwestorów, którzy kupili akcje i nadal je trzymają. (s. 9)

W najbliższy wtorek rząd ma zdecydować o skierowaniu do Sejmu projektu ustawy zakładającej dopłatę do kredytów na zakup nowych mieszkań w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych". (s. 9)

(PAP)

jow/