Ceny ropy w Nowym Jorku lekko rosną

15-02-2013 07:53
15.02. Nowy Jork, Londyn (PAP/Bloomberg) - Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko rosną - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 97,34 USD, po wzroście o 3 centy.

Brent w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 7 centów do 117,93 USD za baryłkę.

"Ogólnie wyłania się lepszy scenariusz dla globalnej gospodarki i jest to dyskontowane na rynkach, w tym szczególnie na rynkach ropy" - mówi Michael McCarthy, główny strateg rynkowy w CMC Markets w Sydney.

"Mieliśmy kolejne dowody poprawy na rynku pracy w USA" - dodaje.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła o 27 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 341 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 360 tys.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła 3,114 mln w tygodniu, który skończył się 2 lutego - podał Departament Pracy. Tutaj analitycy spodziewali się 3,205 mln osób. (PAP)

aj/ ana/