Chevron

CHEVRON
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Chevron — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS Brokers Platforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.10

Czy wiesz, że spółka Chevron corocznie przez 5 ostatnich lat była umieszczana na liście pięciu największych amerykańskich korporacji rankingu Fortune 500? Chevron należy do grona firm, które zyskały na wojnie w Iraku? Koncern otrzymał tam licencję na wydobycie ropy

Chevron z siedzibą w San Ramon w Kalifornii jest jedną z wiodących amerykańskich firm energetycznych, która prowadzi działalność na całym świecie. Spółka ta posiada swoje oddziały w 180 państwach i należy do szóstki największych firm paliwowych świata. Chevron angażuje się w każdy aspekt przemysłu naftowego i gazowego, z wydobyciem, produkcją, rafinacją i transportem włącznie. Chevron zajmuje się też wytwarzaniem i sprzedażą produktów chemicznych. Koncern jest zaangażowany w rozwój najnowszych technologii w branży paliwowej (badania nad ogniwami paliwowymi). Chevron zatrudnia obecnie blisko 62 tys. osób.

Historia Chevron Corporation zaczęła się w drugiej połowie XIX w., kiedy to zostały odkryta złoża ropy naftowej w Pico Canyon (na północ od Los Angeles). Wraz z tym odkryciem zdecydowano się w 1879 roku na powołanie do życia firmy Pacific Coast Oil Company. W roku 1895 Chevronowi udało się wypuścić na kalifornijskie wody tankowiec będący w stanie przetransportować aż 6500 baryłek ropy naftowej. W 1938 roku spółka odkryła złoża ropy w Królestwie Arabii Saudyjskiej. Największym odkryciem Chevronu było złoże Ghawar (1948), które do dziś szczyci się mianem największego na świecie. Spółka zmieniła swoją nazwę na obecną dopiero w 1984 roku. W 2001 roku spółka zdecydowała się na fuzję z Texaco z czego powstał ChevronTexaco, natomiast już w 2005 roku wróciła do poprzedniej nazwy.

Inwestuj w kontrakty na Chevron. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Jeśli chciałbyś inwestować w kontrakty na akcje Chevron, zobacz jak łatwo zacząć! Jedyne, co musisz zrobić to pobrać aplikację mobilną TMS Brokers!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Już teraz dowiedz się jak skutecznie inwestować w spółki takie jak Chevron. Pobierz darmowego e-booka TMS Brokers, dzięki któremu zapoznasz się z opiniami rynkowych ekspertów!

pobierz e-book »Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.