Apple

APPLE
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Apple — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS Brokers Platforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.09

Czy wiesz, że Apple jest spółką giełdową o największej w historii kapitalizacji rynkowej? W sierpniu 2012 roku jej wartość wyniosła 627 miliardów USD wyprzedzając dotychczasowego lidera Microsoft. Dla porównania PKB dla Polski wynosi 489,8 miliardów USD.

Apple to amerykańska korporacja zajmująca się projektowaniem oraz produkcją oprogramowania, komputerów osobistych oraz elektroniki użytkowej (smartfony, tablety, odtwarzacze MP3) wraz z urządzeniami peryferyjnymi i rozwiązaniami sieciowymi. Firma ma swoją siedzibę w Cupertino w Kalifonii. Do kluczowych produktów oferowanych pod marką Apple należą: Komputery z serii Mac, przenośne odtwarzacze muzyczne iPod, telefony iPhone, tablety iPad, odtwarzacz Apple TV. Na uwagę zasługuje też sklep z muzyką, filmami i oprogramowaniem -  iTunes oraz usługa przechowywania danych w chmurze - iCloud. Apple oferuje szeroki zakres oprogramowania dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw, dużych firm i klientów rządowych. Oferta Apple zawiera również system operacyjny OS X, pakiet oprogramowania biurowego iWork, profesjonalny pakiet fotografii Aperture i wiele innych.

Firma Apple została założona 1 kwietnia 1976 roku przez byłych studentów Steve’a Woźniaka, Steve’a Jobsa oraz Ronalda Wayne’a. Pierwszym produktem autorstwa Steve’a Woźniaka był komputer Apple I. Dużo większym sukcesem okazał się jednak zaprojektowany rok później Apple II. Spółka zanotowała spektakularny sukces w 1984 roku, kiedy to swój debiut miał Macintosh – pierwszy masowo sprzedawany komputer, który posiadał już graficzny interfejs. Od 2001 roku komputery Apple są sprzedawane z system operacyjnym Mac OS . W tym samym roku zadebiutował odtwarzacz iPod, który był początkiem ogromnej rewolucji dla firmy Apple. Kolejnym ogromnym sukcesem marki był zaprezentowany w roku 2007 telefon iPhone, łączący w sobie cechy telefonu i urządzenia multimedialnego z unikalnym w tamtym okresie dotykowym ekranem. Sukces iPoda i iPhone’a powtórzył także tablet iPad.

Inwestuj w kontrakty na Apple. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Jeśli chcesz inwestować w kontrakty na akcje Apple, już dziś możesz to robić mobilnie. Pobierz aplikację TMS Brokers i rozpocznij prawdziwe inwestowanie!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

O inwestycjach w spółki takie jak Apple przeczytasz w naszym darmowym e-booku TMS Brokers. Znajdziesz w nim również opinie i rekomendacje ekspertów. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.