TMS Starter 9 VIII

Flesz   •   09-08-2022 07:29
W Azji dzisiejszy handel był mieszany. Hang Seng rośnie o 0,91 proc. a Nikkei spadł o blisko 1 proc. W USA wczorajsza sesja ostatecznie zakończyła się na minusie. SP500 stracił 0,12 proc. a Nasdaq 0,1 proc. Słabe wyniki podała firma produkująca układy scalone – Nivida Corp. W Europie giełdy radziły sobie zdecydowanie lepiej. WIG20 odnotował solidny wzrost. Złoty zyskiwał na wartości.
TMS Starter 9 VIII
  • W USA początek sesji giełdowej była udany. Indeksy giełdowe wyznaczyły nowe lokalne maksima. W drugiej części handlu nastroje pogorszyły się a większość głównych benchmarków zamknęła ostatecznie dzień „pod kreską”. SP500 stracił 0,12 proc. a Nasdaq 0,1 proc. Dow Jones odnotował kosmetyczny zysk na poziomie 0,09 proc.
  • Nivida Corp. Podała wyniki za drugi kwartał. Wstępne przychody wyniosły 6,7 mld USD w porównaniu z prognozą na poziomie 8,1 mld USD, co oznacza spadek o 19 proc. w ujęciu kwartalnym i wzrost o 3 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Spadek przychodów w stosunku do prognoz wynikał przede wszystkim z niższej sprzedaży produktów dla branży gier, odzwierciedlającej ograniczenie sprzedaży przez partnerów handlowych, co prawdopodobnie było spowodowane trudnościami makroekonomicznymi.
  • W Europie handel na głównych parkietach zakończył się kolorem zielonym. DAX zyskał 0,84 proc., CAC40 0,8 proc. a WIG20 wzrósł o imponujące 2,64 proc.
  • Na rynku długi USA nadal utrzymuje się inwersja krzywej dochodowości, która podkreśla oczekiwania , że dalsze agresywne podwyżki stóp procentowych przez rezerwę Federalną mogą wywołać recesję. Rentowności 2- letnich papierów skarbowych wskazują 3,2 proc. a 10-letnich 2,755 proc.
  • Na rynku głównej pary walutowej EUR/USD utrzymuje się niewielka zmienność. EUR/USD oscyluje wokół 1,02 co oznacza, że notowania cały czas znajdują się w kilkutygodniowym przedziale wahań.
  • Mniejsza zmienność na rynku to wynik ubogiego kalendarza makro w pierwszej części tygodnia oraz mniejszej aktywności trader’ów w związku z sezonem wakacyjnym. Inwestorzy czekają na raport o inflacji z USA, który da dalsze wskazówki działań Fed-u odnośnie stóp procentowych.
  • Oczekiwania konsumentów co do inflacji w USA w ciągu najbliższych w najbliższych latach gwałtownie spadły w ostatnim badaniu przeprowadzonym przez Fed Bank of Nowy Jork. Jednak prawie wszystkie miary inflacji nadal utrzymują się znacznie powyżej celu Fed, jakim jest 2%.
  • Zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów wskaźnik nastrojów inwestorów w strefie euro publikowany przez Sentix lekko wzrósł w sierpniu (-25,2 pkt.) ze swego 2-letniego minimum z lipca (-26,4 pkt.).
  • W weekend Chiny rozpoczęły publikację danych handlowych za lipiec. Eksport wzrósł dwucyfrowo trzeci miesiąc z rzędu (18% rok do roku), ale import był słaby (2,3 proc. rok do roku) i wzrósł średnio o 1,5 proc. w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. Import z głównych regionów uległ dalszemu zmniejszeniu, np. -4,5 proc. z USA i -7,4 proc. z UE.
  • Ropa brent urosła wczoraj z poziomu 93 USD do ponad 96 USD za baryłkę. Nadal notowania znajdują się pod oporem technicznym zlokalizowanym na poziomie 97 USD. W tym tygodniu swoje prognozy podadzą OPEC oraz międzynarodowa Agencja Energetyczna.
  • Złoto urosło do 1790 USD za uncję trojańską i tym samym piątkowy spadek wartości metalu (po raporcie NFP) został w pełni zredukowany. Aktualnie cena utrzymuje się w okolicach 1785 dolarów.
  • Złoty wczoraj umacniał się. EUR/PLN zszedł na moment poniżej 4,69 a USD/PLN wskazał wartość 4,5970.
Zastrzeżenia prawne

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.

TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)

Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.

Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.

TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym

Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.

Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.

Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:

(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,

(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe

(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych

Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.

Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne


Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty
w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.