TMS Starter: 8 III

Flesz   •   08-03-2022 07:43
Inwazja Rosji w Ukrainie trwa 13 dzień. Prezydent broniącego się kraju – Włodymyr Załenski nadal dzielnie stawia opór agresywnym wojskom Putina. W nocy miał miejsce atak samolotów na miasta Sumy i Ochtyrka. Zginęło co najmniej 14 osób a wiele obiektów zostało zniszczonych. Wczoraj doszło również do trzeciej rundy rozmów pomiędzy dwiema stronami. Niestety nie przyniosły one żadnego przełomu. Ceny surowców nadal utrzymują się na wysokim poziomie. Na rynku akcyjnym trwa przecena, indeks DAX spada do poziomu 12450 pkt.
TMS Starter: 2 III
  • Niestety negocjacje pomiędzy Ukrainą a Rosją ponownie nie były owocne. Rozmowy przebiegały w białoruskiej części Puszczy Białoruskiej. Pozytywną informacją jest fakt, że ma nastąpić poprawa logistyki korytarzy humanitarnych. Rosja chce aby Ukraina oddała Krym oraz Donbas oraz zrezygnuje z wstąpienia do NATO. Kolejne rozmowy odbędą się na dniach.
  • Ceny ropy Brent urosły na wczorajszej sesji o kolejne 4 proc. Presję na ceny w tym momencie wywołuje temat zakazu importu rosyjskiego surowca do Europy. W tym temacie opinie krajów UE są podzielone. Niemcy w tym momencie są przeciwne takim sankcjom. W swoim oświadczeniu kanclerz Niemiec Olaf Scholz ostrzegł, że takie posunięcie może zagrozić bezpieczeństwu energetycznemu Europy, a import energii z Rosji jest obecnie niezbędny do codziennego życia obywateli.
  • Na rynkach główne amerykańskie indeksy giełdowe odnotowały kolejną dużą stratę. Nasdaq - indeks o dużym znaczeniu technologicznym, spadł o 3,6%, osłabiony rosnącymi obawami o inflację i ryzykiem stagnacji. W Europie spadki były dynamiczne. DAX zahaczył o poziom 12450 pkt. i zamknął dzień na minusie (-1,98 proc.). WIG20 zdołał jednak lekko zyskać 0,84 proc. W nocy nastroje na rynkach azjatyckich byky negatywne. Japoński Nikkei stracił 1,71 proc.
  • Na rynku metali szlachetnych nadal panuje wysoka zmienność. Kapitał płynie do złota, które oscyluje wokół 2000 USD za uncję. Pallad po ustanowieniu rekordu w okolicach 3400 USD wykonał korektę zbliżając się do 2800 USD. Dziś widać ponowne odbicie w kierunku 3100 USD.
  • Na rynku zbóż ponownie obserwowaliśmy wzrosty pszenicy (+3,19 proc.). Soja zdrożała o 1,87 proc.
  • Złoty zanotował kolejną bardzo słabą sesję. Kapitał ucieka z naszego rynku z powodu obaw o wojnę, wysoką inflację oraz ryzyko spowolnienia gospodarczego.  EUR/PLN osiągnął poziom 5,00 – najwyższy w historii. Notowania USD/PLN zwyżkowały do 4,62 i były najwyższe od 2000 roku.

 

Zastrzeżenia prawne

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.

TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)

Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.

Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.

TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym

Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.

Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.

Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:

(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,

(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe

(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych

Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.

Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne


Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty
w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.