TMS Starter 18 V

Flesz   •   18-05-2022 07:58
Wczoraj na rynkach widzieliśmy kontynuację odbicia na rynku akcyjnym. Wzrósł apetyt na ryzyko co w pewnym stopniu było napędzane przez dobre dane makro z USA i strefy euro. Pozytywny wynik sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych zmniejszył obawy o wyraźne spowolnienie wzrostu gospodarczego. Rosły również rentowności obligacji i tym samym spadały ich ceny. Amerykańskie 10-latki zakończyły dzień na poziomie 2,988 proc.
TMS Starter 18 V

W maju br. wartość publikowanego przez amerykańskie NAHB (National Association of Home Builders) wskaźnika koniunktury na rynku deweloperskim w USA spadła do najniższego poziomu od czerwca 2020.

Poziom sprzedaż detalicznej wyniósł zgodnie z oczekiwaniami 0,9 proc.. Produkcja przemysłowa zaś przewyższyła oczekiwania analityków o 0,6 proc. wynosząc ostatecznie 1,1 proc. w kwietniu (m/m)

PKB strefy euro w I kw. został nieznacznie skorygowany w górę do 0,3% kw/kw w porównaniu z wcześniejszymi szacunkami na poziomie 0,2%

Wykupiony dolar w końcu oddaje pole. Część inwestorów realizuje zyski i zamyka długie pozycje w USD. Główna para walutowa po dotarciu do dołka z przełomu 2016 i 2017 roku na 1,0350 odbiła do poziomu 1,0550. Indeks dolarowy spadł trzecią sesję z rzędu i wynosi 103,36 pkt.

Wczoraj pojawiły się jastrzębie komentarze jednego z członków Rady EBC. Klaas Knot (prezes banku centralnego Holandii) powiedział, że popiera podwyżkę stóp o 25 pb w lipcu, a większe ruchy mogą być uzasadnione, jeśli sytuacja inflacyjna pogorszy się. Rynek overnight index swaps (OIS) wycenia podwyżki stóp procentowych przez EBC do końca roku na 104 pb. w porównaniu do 85 pb. w zeszły piątek.

Jerome Powell zaznaczył, że Fed nie zawaha się podnieść stóp powyżej poziomu neutralnego i ostrzegł, że zacieśnianie polityki może przynieść pewne niedogodności. Powiedział, że "będziemy naciskać", dopóki inflacja nie spadnie "w wyraźny i przekonujący sposób". Przewodniczący Fed podkreślił, że przywrócenie stabilności cen może wiązać się z pewnym „bólem” ale uważa on, że silny rynek pracy zostanie utrzymany.

Amerykańskie indeksy zyskały na wtorkowej sesji. Dow Jones jest wyżej o 1,3 proc., SP500 o 2 proc. a Nasdaq Composite o 2,8 proc.  Polski indeks blue chip WIG20 zamknął sesję z wynikiem +2,18 proc. i jest na poziomie 1800,55 pkt.

Ceny ropy naftowej WTI spadły o 1,6% do 112,40 USD, a złoto zostało przecenione o 0,5% do 1 815 USD pomimo słabszego dolara.

Złoty po poniedziałkowej aprecjacji, wczoraj był stabilny. Aktualnie EUR/PLN jest na poziomie 4,6530 a USD/PLN na 4,4170.

Dziś możemy oczekiwać raportów takich spółek jak: Ciech, Comperia, Ipopema, Oponeo (GPW) oraz Cisco, Lowe’s oraz Target (NYSE)

 

Zastrzeżenia prawne

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.

TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)

Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.

Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.

TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym

Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.

Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.

Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:

(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,

(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe

(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych

Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.

Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne


Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty
w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.