TMS Starter: 18 III

Flesz   •   18-03-2022 07:52
Dziś wypada 23 dzień wojny w Ukrainie. We Lwowie zaatakowano lotnisko a nad miastem unosi się dym. Ukraina podaje w komunikacie, że zdołała zniszczyć jedną trzecią sił Rosji. Prezydent Francji Macron ogłosił swój program wyborczy – chce podnieść budżet wojskowy. Bank Anglii podniósł stopy procentowe o 25 punktów bazowych jednak przekaz prezesa BoE był nieco bardziej gołębi w porównaniu do poprzedniego posiedzenia. W Azji odnotowano wzrosty wzrosty indeksów giełdowych. W USA ponownie widzieliśmy udaną sesję.
TMS Starter: 18 III

Emmanuel Macron chce podnieść budżet wojskowy z 40 mld euro do 50 mld euro oraz postawić na większą niezależność energetyczną Francji.

  • Dziś o 14 naszego czasu Joe Biden zamierza rozmawiać z prezydentem Chin. Stany Zjednoczone obawiają się, że Państwo Środka jest w stanie zaopatrywać Rosję w sprzęt wojskowy.
  • W nocy Rosjanie ostrzelali lotnisko pod Lwowem. Było słychać trzy wybuchy – donosi telewizja Ukraina 24.
  • Izba Reprezentantów USA zagłosowała za zakończeniem regularnych stosunków handlowych z Rosją. Pentagon ostrzegł, że Rosja może bardziej polegać na swoim zagrożeniu nuklearnym, jeśli wojna będzie się przedłużać. Generał porucznik Scott Berrier powiedział w zeznaniu przed Komisją Służb Zbrojnych Izby Reprezentantów, że połączenie oporu Ukrainy i sankcji gospodarczych zagrozi rosyjskiej "zdolności do produkcji nowoczesnej amunicji precyzyjnie kierowanej".
  • Pomimo trwającej wojny inwestorzy wykazywali na wczorajszej sesji większy apetyt na ryzyko. Niektóre indeksy europejskie oraz wszystkie amerykańskie zyskały. SP500 urósł o 1,23 proc. a Nasdaq100 o 1,16 proc.
  • Ceny ropy naftowej zyskały ponad 8 proc. i powróciły powyżej 100 USD za baryłkę. Był to efekt informacji, że Rosja wyraziła wątpliwości do postępów w rozmowach pokojowych. Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) prognozuje, że wydobycie ropy naftowej przez kluczowych członków OPEC+ spadnie w kwietniu o około jedną czwartą.
  • Bank Anglii podniósł swoją główną stopę procentową po raz trzeci z rzędu do poziomu 0,75 proc. GBP stracił na wartości ponieważ decyzja była szeroko oczekiwana przez rynek. Urzędnicy pod przewodnictwem Andrew Bailey'a złagodzili prognozy, mówiąc, że dalsze zacieśnianie polityki monetarnej "może być" właściwe w najbliższych miesiącach. W lutym mówiono, że taki ruch jest „prawdopodobny”.
  • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA za tydzień kończący się 12 marca spadły do 214 tys. (konsensus Bloomberga: 220 tys.) wobec 229 tys. poprzednio. Nadal utrzymuje się on w okolicach poziomu sprzed pandemii, czyli około 200-240 tys.
  • Produkcja przemysłowa USA w lutym wzrosła o 0,5% w ujęciu miesięcznym, co było zgodne z konsensusem Bloomberga wobec 1,4% poprzednio.
  • Złoty jest względnie stabilny. Notowania EUR/PLN utrzymują się cały czas poniżej poziomu 4,70.

 

Zastrzeżenia prawne

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.

TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)

Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.

Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.

TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym

Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.

Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.

Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:

(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,

(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe

(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych

Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.

Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne


Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty
w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.