Start Wall Street: Metale rosną, Bitcoin bije rekordy

Wzrost ryzyka na rynkach przełożył się na wzrost cen metali szlachetnych – złoto zyskało 1.02%, srebro 1.88%, a pallad 2.76%, co potwierdza ich postrzeganie jako „bezpiecznych przystani” w okresach globalnej niepewności. Platyna pozostała stabilna. Tymczasem na rynku pracy w Kanadzie odnotowano pozytywne zmiany – stopa bezrobocia spadła w czerwcu do 6.9% (z 7.0% w maju), a zatrudnienie wzrosło o 83 tys. miejsc pracy, głównie w sektorach handlu detalicznego i opieki zdrowotnej. Wzrost płac godzinowych osiągnął 3.2% rok do roku, co może wspierać dalszą poprawę nastrojów konsumenckich.
Na rynku kryptowalut trwa silny rajd – Bitcoin przekroczył poziom 118 000 USD, rosnąc o 1.9%, napędzany dalszym napływem kapitału do funduszy ETF oraz rosnącym zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych. Wsparciem dla nastrojów jest również zapowiedziana przez Kongres USA „Tygodniowa Inicjatywa Crypto”, która ma rozpocząć się w połowie lipca. Ethereum zyskał 2.13%, osiągając 3 014 USD, potwierdzając trend wzrostowy na rynku cyfrowych aktywów.
W Europie członek zarządu EBC Fabio Panetta zapowiedział elastyczne i pragmatyczne podejście do polityki pieniężnej, sugerując możliwość dalszego luzowania w razie pojawienia się sygnałów spowolnienia gospodarczego. W jego wypowiedzi pojawiła się także sugestia, że osłabienie pozycji USA na rynkach globalnych może stanowić szansę dla Unii Europejskiej na wzmocnienie swojej roli gospodarczej.
Międzynarodowy Fundusz Walutowy przedstawił umiarkowanie optymistyczne prognozy dla strefy euro, zakładając stopniowy wzrost gospodarczy do 2027 roku oraz powrót inflacji do celu 2% w drugiej połowie 2025 roku. Jednocześnie MFW ostrzegł, że eskalacja konfliktów handlowych oraz napięcia geopolityczne mogą negatywnie wpłynąć na inwestycje i konsumpcję w Europie. W kontekście relacji USA–Chiny sekretarz stanu Marco Rubio poinformował o dużym prawdopodobieństwie spotkania Donalda Trumpa z prezydentem Xi Jinpingiem, choć konkretna data nie została jeszcze ustalona. Dotychczasowe rozmowy z chińskim ministrem spraw zagranicznych określono jako „bardzo konstruktywne”, co daje nadzieję na złagodzenie napięć w przyszłości.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne