Rusza sezon wyników w USA, jako pierwsze banki

Wells Fargo & Co.
Jako pierwszy w piątek ( godz. 13:00 czasu Polskiego) swój raport zaprezentuje bank Wells Fargo (WFC.US). Dla banku nastawionego na klientów detalicznych czwarty kwartał jest tradycyjnie pozytywny pod względem wyników. W centrum uwagi inwestorów znajdzie się zatem wolumen pożyczek udzielonych konsumentom w okresie przedświątecznym, a także dochody wynikające z wydatków kartowych. Pod presją znajdą się zapewne przychody z kredytów hipotecznych, co jest efektem pogorszenia koniunktury w sektorze.
Spoglądając na sprawozdanie finansowe oczekuje się, że przychody w ujęciu rocznym wzrosną o około 5 proc. i wyniosą 18,8 mld USD. Znacznie lepiej wypada jednak poziom zysku netto, który zdaniem rynku wzrośnie o 28 proc. i wyniesie 4,2 mld USD. Tym samym zysk na akcję wyniesie około 1 USD.
Od początku roku walory Wells Fargo (WFC.US) bardzo wyraźnie drożeją, co jest efektem oczekiwań na podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Na przestrzeni kilku sesji wyszedł górą z kanału wzrostowego, a górne ograniczenie stało się obecnie pierwszym wsparciem.
Notowania instrumentu WFC.US, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
JPMorgan Chase & Co.
Równolegle swoimi wynikami finansowymi podzieli się JPMorgan (JPM.US). Charakterystyka tej instytucji jest jednak inna, aniżeli Wells Fargo, co sprawia, że zupełnie inne części bilansu będą w centrum uwagi. Koniec roku był trudny dla inwestorów giełdowych, co może ciążyć segmentowi tradingu w banku. Niewątpliwie przecena obligacji będzie mieć wpływ na rezultaty finansowe, jednak opłaty nakładane na klientów bankowości inwestycyjnej powinny w części rekompensować te straty. Pozytywnie na wyniki przekładać się będzie działalność wealth management, a swoje dołożyć może również działalność kredytowa.
Ostatecznie jednak oczekuje się, że wyniki będą gorsze, aniżeli w poprzednim roku, niemniej powinny być lepsze niż w 3Q21. Rynek szacuje, że przy przychodach na poziomie 30 mld USD i zysku netto w okolicy 8,9 mld USD zysk na akcję wyniesie około 3 USD.
Sytuacja techniczna wykresie dziennym JPMorgan (JPM.US) nie jest jednoznaczna. Początek roku jest zdecydowanie bardziej udany, aniżeli koniec 2021 roku, jednak kurs znajduje się poniżej lokalnych szczytów. Najbliższe wsparcie to 50 proc. zniesienia ruchu spadkowego z listopada ub. roku. Oporów należy szukać w okolicy lokalnych szczytów.
Notowania instrumentu JPM.US, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Citigroup Inc.
Słabszych wyników w czwartym kwartale oczekuje się po raporcie Citi. Przyczyny pogorszenia rezultatów należy upatrywać w rosnących kosztach, ale także w słabszych wynikach segmentu inwestycyjnego. Tym samym wyniki finansowe Citi mogą być gorsze, aniżeli w poprzednim kwartale. Przychody Citigroup skurczą się do 16,7 mld USD, a zysk netto spadnie, zdaniem rynku, o 15 proc. kw/kw, wynosząc około 3 mld USD. Tym samym zysk na akcję ukształtuje się na poziomie 1,6 USD.
Notowania Citi (C.US) znajdują się w relatywnie szerokim kanale spadkowym. Na początku roku zbliżyły się do górnego ograniczenia, niemniej w tej okolicy pojawiła się większa podaż, co wskazuje na relatywną siłę linii jako oporu. W czwartek na zamknięciu handlu cena waloru opiewała na około 67 USD.
Notowania instrumentu C.US, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne