Oanda TMS Starter 25 X

Prezes Fed z Cleveland, Beth Hammack, powiedziała, że poczyniono postępy w obniżaniu inflacji, ale nadal utrzymuje się ona powyżej celu Fed wynoszącego 2 proc. Dodała, że wydarzenia geopolityczne mogą spowodować, że ceny energii, które ostatnio spadły, „gwałtownie odwrócą kurs”. Przyznała, że choć inflacja usług mieszkaniowych spadła, badania przeprowadzone przez Cleveland Fed sugerują, że może pozostać podwyższona, ponieważ obecni najemcy stoją w obliczu stopniowych podwyżek czynszu.
Kontrakty Fed Funds Futures wyceniają 24 punktów bazowych cięcia w listopadzie i łącznie 43 pb obniżki w tym roku. Rynek zakłada, ze Rezerwa Federalna obniżki koszt pieniądza w 2025 roku w sumie o 93 pb.
2-letnie amerykańskie obligacje rządu USA nie niewielkim stopniu się zmieniły i na koniec dnia wynosiły 4,08 proc. 10-letnie „papiery” obniżyły się o 3 pb do pułapu 4,21 proc.
Wczoraj Europa oraz Stany Zjednoczone zaprezentowały swoje wstępne odczyty PMI. W USA w październiku wskaźnik dla sektora usług w uplasował się na poziomie 55.3 pkt., przewyższając oczekiwania wynoszące 55.0 pkt. oraz wrześniowy odczyt końcowy 55.2 pkt. Z kolei PMI dla przemysłu wzrósł do 47.8 pkt., również przekraczając prognozowane 47.5 pkt. i poprawiając poprzedni wynik (47.3 pkt.).
Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA za tydzień zakończony 19 października wyniosła 227 tys., co jest lepszym wynikiem niż prognozowane 242 tys. Dla porównania, w poprzednim tygodniu zarejestrowano 241 tys. wniosków (zrewidowane do 242 tys.). Zgłoszenia kontynuacyjne wyniosły 1.897 mln, co jest wyższą wartością od oczekiwanych 1.875 mln i najwyższą od listopada 2021 roku.
W październiku wskaźniki PMI dla Wielkiej Brytanii wskazały na spowolnienie wzrostu zarówno w sektorze usług, jak i przemysłu, osiągając najniższe poziomy od niemal roku. Dla usług wyniósł 51.8 pkt., co było niższe od prognozowanych 52.4 pkt. oraz wrześniowego poziomu 52.4 pkt.. PMI dla przemysłu osiągnął poziom 50.3 pkt., również poniżej oczekiwań (51.4 pkt. ) i poprzedniego wyniku (51.5 pkt.). PMI Composite spadł do 51.7 pkt. z wrześniowych 52.6 pkt..
Wstępne dane dotyczące wskaźników PMI w strefie euro za październik potwierdzają dalsze spowolnienie gospodarcze. Wskaźnik PMI dla sektora usług wyniósł 51.2 pkt., co było nieco poniżej oczekiwań (51.5 pkt.) oraz niższe od poprzedniego wyniku 51.4 pkt.. Przemysł odnotował wynik 45.9 pkt., co jest wynikiem lepszym od prognozowanych 45.3 pkt. i wyższym niż poprzednie 45.0 pkt.. Kompozytowy PMI osiągnął poziom 49.7, nieznacznie poniżej prognoz (49.8 pkt.) i poprzedniego wyniku 49.6 pkt..
W nocy poznaliśmy inflację bazową jaka kształtowała się w październiku w rejonie Tokio. Wyniosła ona 1,8 proc. r/r – co oznacz rezultat niższy od poprzedniego (2 proc.) ale wyższy od wskazań konsensusu rynkowego (1,7 proc.). Wczoraj kurs USD/JPY obniżył się z poziomu 152,75 w okolice 151,50.
Na rynku surowcowym ropa brent straciła -0,8 proc. (74,38 USD) a zoto zyskało 0,8 proc. co spowodowało, że uncja podrożała do poziomu 2736 USD.
Dziś poznamy nastroje gospodarstw domowych w USA mierzone indeksem Uniwersytetu Michigan. Zostaną przedstawione również zamówienia na dobra w Stanach Zjednoczonych. W Europie Niemcy przedstawią indeks klimatu gospodarczego Instytutu Ifo, który pokaże jak przedstawia się sentyment wśród przedsiębiorców.
Złoty był stabilny względem euro. Kurs EUR/PLN „zamknął dzień w okolicy 4,3440. W relacji do USD nasza waluta zyskała. Para USD/PLN spadłą poniżej 4,0150.
W Europie Dax zyskał 0,3 proc., CAC40 urósł o 0,08 proc. a WIG20 spadł o blisko -0,5 proc.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne