Oanda TMS Starter 20 II

Flesz   •   20-02-2025 08:37
Wczoraj na Wall Street można było zaobserwować konsolidacje notowań. Amerykańskie akcje w pierwszej części sesji głownie traciły ale w drugiej nastąpiło odreagowanie. Indeksy ostatecznie zamknęły się na minimalnych „plusach”. SP500 oraz Dow Jones zyskały 0,2 proc. natomiast Nasdaq Composite urósł o 0,1 proc. SP500 dodatkowo wyznaczył nowy historyczny rekord. Z ostatniego protokołu FOMC wynika, że Fed nie zamierza spieszyć się z obniżkami stóp procentowych. Rentowności obligacji skarbowych USA spadły, podczas gdy dolar amerykański nieznacznie zyskał na wartości. W Europie mocniejszej korekty spadkowej doświadczył indeks DAX tracąc 1,8 proc. Ropa WTI zyskała 0,6 proc a odmiana brent 0,3 proc. Złoto spadło o 0,1 proc.
Oanda TMS Starter 17 II
  • „Minutki” ze styczniowego posiedzenia pokazały, żę urzędnicy popierali utrzymanie stóp na restrykcyjnym poziomie. Dominowało przekonanie, że wysokie koszty finansowania powinny być utrzymane kiedy gospodarka pozostaje stabilna a inflacja podwyższona. Przedstawiciele Fed oczekują, że „przy odpowiedniej polityce monetarnej” dynamika wzrostu cen będzie nadal spadać w kierunku celu, który wynosi 2 proc. Ryzyka gospodarcze zostały określone jako „zbalansowane”. Natomiast cały czas są brane pod uwagę ryzyka wzrostowe dla prognozy inflacyjnej. FOMC cały czas monitoruje możliwe efekty polityki gospodarczej Donalda Trumpa. Decydenci zakładają możliwość wystąpienia zakłóceń w łańcuchu dostaw.
  • Prezes Fed z Atlanty, Raphael Bostic dodał, że czuję się on naprawdę komfortowo z ideą, że Fed powinien zrobić pauzę i zobaczyć, jak rozwija się gospodarka, a następnie użyć tych informacji do określenia, jak powinna wyglądać polityka pieniężna w kolejnych miesiącach”. Podkreślił jednocześnie znaczenie analizowania całego pakietu polityk wprowadzonych przez nową administrację, w tym tych dotyczących handlu, regulacji i imigracji.
  • Aktualnie kontrakty Fed Funds Futures wyceniają 26 pb obniżki do września a także łącznie blisko 40 pb redukcji do końca tego roku.
  • W Europie odbyła się spadkowa sesja. Dax stracił 1,8 proc. a Euro Stoxx 50 spadł o 1,3 proc. Indeks dolara zyskał 0,1 proc. i osiągnął poziom 107,17 pkt. Para walutowa EURUSD zniżkował do 1,0420.
  • Dziś w Azji miała miejsce spadkowa sesja. To pokłosie obaw o zmianę priorytetów geopolitycznych USA. Hang Seng stracił blisko 1,4 proc. a Nikkei 225 spadł o ponad 1,2 proc.
  • Złoty dynamicznie stracił na wartości. Para EUR/PLN urosła powyżej 4,18 a USD/PLN nad 4,015.
  • Rentowność 2-letnich obligacji USA spadły o 4 pb do 4,27 proc.
  • Ropa brent urosła o 0,3 proc. do pułapu lekko powyżej 76 USD. Złoto straciło 0,1 proc. do 2933.
  • Rozpoczęte budowy domów w styczniu w USA spadły o 9,8 proc. m/m (prognoza -7,3 proc.) do 1,366 mln, w porównaniu do wcześniejszego wyniku 16,1 proc.
  • Pozwolenia na budowę w USA wzrosły o 0,1 proc.m/m (oczekiwania: -1,5 proc.) do 1,483 mln, wobec wcześniejszego spadku o na poziomie -0,7 proc.
  • Dziś w kalendarzu makro widnieje Indeks wskaźników wyprzedzających Conference Board oraz liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Poznamy także tygodniową zmianę zapasów paliw w USA. Swoje wystąpienia publiczne będą mieli przedstawiciele Fed (Kugler, Musalem, Barr, Goolsbee)
Zastrzeżenia prawne

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.

TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)

Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.

Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.

TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym

Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.

Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.

Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:

(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,

(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe

(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych

Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.

Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne


Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty
w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.