Oanda TMS Starter 18 XII

Na GPW WIG był w piątek najwyżej w swojej historii (+0,31 proc.). Wzrosły również i zanotowały swe nowe przynajmniej roczne maksima również pozostałe główne indeksy GPW (WIG-20 +0,34 proc., mWIG-40 +0,01 proc., sWIG-80 +0,87 proc.).
Swe nowe przynamniej roczne maksima osiągnęły w piątek WIG-Budownictwo (+0,08 proc.) i WIG-Media (+2,65 proc.).
Wśród składników WIG-u 20 swe nowe cykliczne maksima osiągnęły w piątek kursy akcji spółek Kruk i PZU. Jeśli chodzi o składniki mWIG-u 40, to swe najwyższe od przynamniej roku poziomy osiągnęły w piątek ceny akcji spółek Arctic Paper, Benefit Systems, Neuca, Budimex, Bank Handlowy w Warszawie i Comarch, natomiast najniżej od roku był kurs akcji spółki Bumech. Wśród składników sWIG-u 80 swe nowe cykliczne maksima osiągnęły w piątek kursy akcji spółek Selena FM, cyber-Folks, Stalexport, Bioceltix, Onde, Kogeneracja, Synektik, Decora i VRG.
Rentowność amerykańskich 10-latek pozostawała poniżej poziomu 4 proc. (3,9129 proc.), gdzie znalazła się w miniony tygodniu po raz pierwszy od lipca br.
Rentowności 10-letnich obligacji skarbowych w wielu krajach europejskich osiągnęły w piątek swe nowe cykliczne minima. Tak się stało w Bułgarii, Cypru, Czech, Grecji, Węgier, Irlandii, Polski, Portugalii, Słowacji i Szwajcarii,.
Kurs EUR/USD próbował w czwartek atakować swe listopadowe 3-miesieczne maksimum, ale w piątek cofną się ponownie poniżej poziomu 1,09. Kurs USD/JPY znajdował się w okolicach swoich poziomów z początku sierpnia br. (+0,24 proc.). Swój najwyższy w historii poziomu zaliczył w piątek kurs EUR/TRY, chociaż ostatecznie zakończył dzień spadkiem.
Swój najniższy od lutego 2022 roku poziomu spadł w piątek kurs USD/PLN (3,967 PLN), ale zakończył dziś wzrostem o 1,43 proc.). Kurs EUR/PLN był w minionym tygodniu najniżej od lutego 2020, ale próbował się odbić w górę w czwartek (+0,19 proc.) i piątek (+0,53 proc.).
Kurs Bitcoina względem amerykańskiego dolara wzrósł w grudniu po raz pierwszy od maja 2022 roku powyżej poziomu 40000 USD. W piątek kurs BTC/USD spadł o 1,42 proc.
W minionym tygodniu ceny kontraktów na ropę naftową notowanych na NYMEX-ie i ICE spadła w minioną środę do najniższego poziomu od czerwca br. Następnie próbowały się odbić w górę, ale w piątek ten wzrost został zatrzymany (WTI -0,21 proc., Brent –0,08 proc.). Kontynuowała natomiast odbicie z półrocznego minimum osiągniętego w minioną środę cena kontraktów na gaz ziemny notowanych na NYMEX-ie (+4,14 proc.).
W miniony czwartek cena notowanych na NYMEX-ie kontraktów na pallad wzrosła o 15,7 proc. Był to najsilniejszy od 25 marca 2020 roku jednosesyjny wzrost ceny kontraktów na pallad. W ciągu 2 sesji – czwartkowej i piątkowej – cena palladu wzrosła o 24,1 proc. To najsilniejszy 2-sesyjny wzrost ceny palladu od 25 marca 2020 roku. Potaniały natomiast w piątek pozostałe metale szlachetne (złoto –0,45 proc., srebro –0,95 proc., platyna -1,58 proc.).
Cena notowanych na ICE kontraktów na kakao utrzymuje się w okolicach swojego osiągniętego w ostatnich dniach najwyższego od lat 70-tych poziomu.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne