Oanda TMS Starter 07 I

- Na wtorkowej sesji Shanghai Composite urósł o 0,71 proc., Nikkei 225 zyskał 1,97 proc. natomiast Hang Seng stracił blisko -1,7 proc.
- Inwestorzy wciąż mierzą się z możliwością zaostrzenia napięć handlowych po tym jak Donald Trump zaprzeczył doniesieniom o możliwym złagodzeniu planów wprowadzenia ceł, zaraz po zaprzysiężeniu, które zaplanowane jest na koniec stycznia.
- Dowodem pogarszających się relacji pomiędzy USA a Chinami była ostatnio decyzja Waszyngtonu o wpisaniu kilku chińskich firm (m.in. Tencent Holdings Ltd.) na czarną listę. To może wpłynąć na kondycję chińskiej gospodarki.
- Akcje spółki Tencent Holding straciły 8 proc. a Contemporary Amperex Technology Co. spadły o 6 proc. – było to pokłosiem oznaczenia przez Pentagon tych firm jako podmioty wojskowe.
- Wczorajszy indeks PMI dla usług strefy euro wypadł lepiej od oczekiwań i wskazał 51,6 pkt. Na dziś zaplanowany jest odczyt inflacji HICP.
- PMI dla amerykańskich usług wyniósł 56,8 pkt. co jest wynikiem lepszym od poprzedniego ale gorszym od poziomu wskazywanego w prognozach.
- Jen zyskał na wartości po komentarzach ministra finansów Japonii (Kato), który zapowiedział działania przeciwko jednostronnym i nagłym ruchom na rynku walutowym.
- Jensen Huang – prezes Nvidia- zaprezentował zaktualizowane procesory graficzne GeForce dla komputerów do gier oraz inne nowe produkty. To wpłynęło pozytywnie na sentyment rynkowy w Azji.
- W poniedziałek na Wall Street odbyła się wzrostowa sesja. Nasdaq Composite urósł o 1,24 proc. a SP500 zyskał 0,55 proc. Jedynie Dow Jones uplasował się tuż pod kreską z wynikiem -0,06 proc.
- W Europie dominowały wzrosty. Indeksy zakończyły dzień z wynikami: DAX 1,56 proc., CAC40 2,24 proc., FTSE100 0,31 proc. FTSE MIB 1,91 proc., Ibex 35 1,34 proc. Na GPW wczoraj sesja się nie odbyła ze względu na święto. W piątek WIG20 zwyżkował o 0,47 proc. a WIG o 0,63 proc.
- Na rynku walutowym w poniedziałek obserwowaliśmy wzrosty głównej pary walutowej do poziomu powyżej 1,0425. Widoczne jest odreagowanie po wcześniejszych spadkach do poziomu 1,0225.
- Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA wzrosła o 3 punkty bazowe do 4,63 proc.
- Wczorajsze osłabienie dolara spowodowało, że złoty zyskał na wartości. Para USD/PLN spadła poniżej 4,08 (2 stycznia notowania w ekstremalnym momencie wskazywały 4,18) a EUR/PLN pod 4,25 proc.
- Złoto po wczorajszym spadku do poziomu bliskiego 2615 dziś nieco odbija do 2645 USD/oz. Ropa WTI wczoraj urosła do 75 USD za baryłkę po czym nastąpiła korekta w kierunku 73,5 USD.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne