Fakty i mity świata inwestycji. Ucz się z „Książką o inwestowaniu”

03-09-2019 14:10
Każdy chce zarabiać więcej, nie każdy wie jak. Przed założeniem rachunku maklerskiego warto więc zgłębić fachowe źródła. Tych jest wiele, ale sprawdzonych przepisów brakuje. „Książka o inwestowaniu” Rafała Janika to przewodnik po świecie inwestycji, który doszkala kompleksowo, przez co pozwala zyskać komfort uniknięcia części błędów.

Na rynku jest wiele pozycji rozprawiających o rynkach finansowych i giełdzie, jednak brakuje takich, do których zajrzą zarówno początkujący, jak i doświadczeni inwestorzy. „Książka o inwestowaniu” wypełnia tę lukę, bo odpowiada czytelnikom na najbardziej nurtujące pytania: Jak działają rynki giełdowe? Od czego zależą ceny akcji na giełdzie? Kiedy jest tanio, a kiedy drogo? Co się dzieje, gdy giełda „choruje” lub jest „odurzona”? Co daje przewagę na rynku?

Ta książka udowadnia we wspaniały sposób to, że aby dojechać do celu samochodem, nie trzeba być rajdowcem, żeby ugotować dobry obiad, nie trzeba być szefem kuchni, żeby z sukcesem inwestować swoje pieniądze, nie trzeba być bankierem!” – podkreśla Michał Miazga, inwestor indywidualny i Doradca Klienta w TMS Brokers.

Takie publikacje jak „Książka o inwestowaniu” są dziś potrzebne jak nigdy wcześniej. Udowadniają bowiem, że samodzielny handel instrumentami finansowymi wcale nie musi być skomplikowany. Aby jednak wprowadzić w życie zdobytą wiedzę, z pomocą przychodzi oferta domów maklerskich, które pozwalają zarządzać rachunkami z poziomu własnego telefonu – ocenia Marcin Niewiadomski, Prezes Zarządu TMS Brokers.

Jak zarabiać na giełdzie?

Autor obala mity i rozprawia się z półprawdami na temat giełdy, ale też opowiada o tym, jak prawidłowo wycenić akcje i zabezpieczyć swój portfel. Książka odnosi się do realiów polskiego i zagranicznego rynku giełdowego i bieżących wydarzeń ze świata spółek notowanych na giełdzie i indeksów. Lektura pozwala czytelnikowi przejść przez różne strategie inwestycyjne, dostarcza mu także wiedzy na temat optymalizacji kosztów transakcyjnych oraz sposobów na obniżenie wysokości podatków od osiągniętych zysków.

W „Książce o inwestowaniu” znajduje się też rozdział poświęcony CFD na akcje. Zawiera on porównanie i przewagi rynku kontraktów na różnicę do rynku akcji standardowych, w tym możliwość inwestowania w spółki giełdowe z poziomu aplikacji mobilnej. Janik poleca kontrakty CFD na akcje głównie inwestorom krótko- i średnioterminowym,argumentując to lepszymi warunkami transakcyjnymi oraz możliwością wykorzystania dźwigni finansowej. Dom Maklerski TMS Brokers jako sponsor strategiczny projektu udostępnia bezpłatnie pierwsze 100 stron „Książki o inwestowaniu” w formie ebooka.

 POBIERZ BEZPŁATNIE 100 STRON „KSIĄŻKI O INWESTOWANIU”

Jak i dlaczego? Praktyczne rady

Książka to zestaw drogowskazów, który pomaga poruszać się po meandrach świata finansów. Autor radzi m.in. na co zwracać uwagę wybierając rachunek maklerski, jak uniknąć podatku Belki, a także kiedy należy bardziej wnikliwie przyglądać się rekomendacjom giełdowym. W książce są też odpowiedzi na pytania: czy opłaca się kupować złoto w fizycznej postaci? Dlaczego warto brać udział w debiutach spółek Skarbu Państwa? Ile z tego wyciągnę, czyli jakich zysków oczekiwać  z giełdowych inwestycji?nbsp; Czemu, statystycznie rzecz ujmując, większe szanse na sukces ma inwestor, który  kupuje akcje przedsiębiorstw z dużymi IPO?

Janik mówi czytelnikom wprost: „zysk z inwestowania kryje się wyłącznie w przyszłości”. Książka oparta jest więc na wielu przykładach, co pozwala czytelnikowi nabyć praktyczne umiejętności. Taka forma pomaga inwestorowi rzetelnie oceniać wartości aktyw, które zamierza nabyć, a ponadto pozwala zmienić podejście do samej giełdy. Jak zaznacza autor – w publikacji znajdą się świeże przykłady rodzimych spółek, takich jak: Kęty, Cyfrowy Polsat czy Lotos. „Nie będą to dobrze znane i oklepane historie sukcesów Facebooka, Tesli, Twittera czy Amazona” – zastrzega i dodaje „świat inwestycji i dużych pieniędzy to nie tylko Nowy Jork i Londyn, ale też i Warszawa”.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę o szczegóły wzlotów i upadków najsłynniejszego inwestora świata, pobierz bezpłatny audiobook „Warren Buffet. Biografia”.

Autor udowadnia, że handel na giełdzie nie jest zajęciem dla wybranych, ale że przy odpowiedniej wiedzy teoretycznej i minimum praktycznego doświadczenia, inwestowanie może być źródłem satysfakcjonujących i regularnie osiąganych zysków. Warto dodać, że dochody z książki wspierają akcję charytatywną na rzecz Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

By pobrać bezpłatne 100 stron książki w formie ebooka zarejestruj się na stronie promocji przygotowanej przez TMS Brokers. Ucz się i zacznij inwestować.

 

Pokaż datę publikacji treści: 

Być może zainteresuje Cię również:

2024-06-14 15:57
Złoty na fali aprecjacyjnej. Jakie są perspektywy dla PLN w relacji do głównych walut? Zapraszamy na webinar
2024-06-06 14:11
W jaki sposób Japonia interweniuje na rynku forex?
2024-05-29 11:22
Zobacz pomysły inwestycyjne na realnym rachunku maklerskim. Zapraszamy na “Live trading”
2024-05-08 14:57
Co ponowny wybór Trumpa na prezydenta USA może oznaczać dla rynków finansowych
2024-04-18 11:10
Co czeka rynki w drugim kwartale 2024 roku? Poznaj prognozy analityków OANDA TMS Brokers
2024-04-16 16:25
Halving Bitcoina 2024: wszystko, co powinieneś wiedzieć
2024-03-29 13:08
Co II kwartał 2024 roku może przynieść inwestorom? Zapraszamy na webinar
2024-03-28 11:34
Błędy poznawcze i emocjonalne najczęściej popełniane przez traderów
2024-03-20 15:00
Wybory prezydenckie w USA 2024: wskaźniki ekonomiczne, które warto obserwować
2024-03-18 13:03
Nikkei - czy czeka nas hossa jak w USA? Zapraszamy na webinar

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.