Baza wiedzy

Analiza techniczna i analiza fundamentalna. Inwestowanie nie jest wiedzą tajemną. Przekonaj się!

 
Rozpocznij świadome inwestowanie
Poznaj podstawy inwestowania
Poznaj podstawy inwestowania

To zrozumiałe, iż rozpoczęcie samodzielnego inwestowania wiąże się z początkowymi obawami, jednak już opanowanie podstawowej wiedzy sprawi, że pojęcia ułożą się w jedną logiczną całość, a dotychczas obco wyglądające wykresy i raporty staną się źródłem istotnych i pomocnych danych. Przekonaj się sam!

Poznaj zasady bezpiecznego inwestowania
Poznaj zasady bezpiecznego inwestowania

Inwestowanie, choć z pozoru może wydawać się ryzykownym sposobem zarabiania pieniędzy, w rzeczywistości takie być nie musi. Trzymając się powszechnych zasad bezpiecznego inwestowania, można skutecznie osiągać swoje cele bez ponoszenia nadmiernego ryzyka.

Sprawdź w praktyce swoją wiedzę
Sprawdź w praktyce swoją wiedzę

Zanim rozpoczniesz realne inwestowanie, sprawdź jak działają rachunki maklerskie pobierając wersję testową. Dobierz odpowiedni dla Ciebie rachunek i przeprowadź testowe transakcje. Operacje na wirtualnej gotówce pozwolą Ci sprawdzić jak działa mechanizm dźwigni, czy krótka sprzedaż.

Skutecznie prognozuj i realizuj zyski

Historia lubi się powtarzać – oto jedno z głównych założeń analizy technicznej. Ceny akcji zmieniają się według możliwych do zaobserwowania, powtarzalnych schematów. Wnikliwa obserwacja historycznych zmian stanowi więc skuteczny sposób prognozy aktualnych i przyszłych wydarzeń.

  • Analiza techniczna

W przypadku analizy fundamentalnej najważniejszym czynnikiem jest sytuacja gospodarczo-ekonomiczna. Metoda ta uwzględnia więc informacje o otoczeniu globalnym, makroekonomicznym, regionalnym, branżowym, fiskalnym, a także raporty ogłaszane przez spółki.

  • Analiza fundamentalna
Trafnie inwestuj na różnych rynkach
Korzystaj z instrumentów finansowych
Poszerzaj swoją wiedzę
  • Rachunki maklerskie
  • Strefa wideo
  • Słownik
  • TMS NonStop

Udostępniamy cztery platformy, które umożliwiają inwestowanie na najważniejszych światowych rynkach: giełdzie polskiej i zagranicznych, surowcach oraz walutach. Platformy dzięki różnym poziomom zaawansowania, spełniają wymagania tak początkującego, jak i doświadczonego tradera.

Obraz zdecydowanie lepiej do Ciebie przemawia? Odkryj tajniki inwestowania, zapoznając się z naszą biblioteką wideo. Znajdziesz tam wiele użytecznych informacji i wskazówek dotyczących, m.in: różnych typów strategii inwestycyjnych, przeprowadzania transakcji, sposobu działania platform TMS.

Rynek inwestycyjny posługuje się specjalistycznym nazewnictwem, które dla początkującego tradera niejednokrotnie okazuje się trudne do zrozumienia. Słownik w przystępny sposób tłumaczy najczęściej używane terminy, wyjaśniając ich znaczenie i sposób używania.

Raporty, rekomendacje, analizy, wykresy i opinie o rynkach – wszystko dostępne w jednym miejscu, w czasie rzeczywistym. TMS NonStop zbiera wszystkie potrzebne narzędzia i informacje rynkowe, by ułatwić Ci podejmowanie trafniejszych decyzji inwestycyjnych.

Zamów bezpłatną rozmowę z doradcą

Zamów bezpłatną rozmowę z doradcą

Kto jest administratorem Twoich danych?
Dom Maklerski TMS Brokers S.A. z siedzibą w Warszawie, numer KRS 204776. KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Zaznacz wszystkie
Zgoda *
Zgoda *


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.