Kalendarz zdarzeń korporacyjnych: zaplanuj swoją strategię z OANDA

Kontynuując realizowanie naszej strategii multi-asset, czyli dostarczania traderom wielozadaniowej platformy spełniającej wszystkie ich potrzeby, udostępniamy naszym użytkownikom kalendarz zdarzeń korporacyjnych. Teraz możesz pozostawać na bieżąco z dywidendami i akcjami spółek, dzięki czemu lepiej zaplanujesz swoją strategię inwestycyjną.

 

Czym są zdarzenia korporacyjne?

 

Zdarzenia korporacyjne to operacje realizowane przez publicznie notowane spółki, mające wpływ na ich udziałowców. Pozostawanie z nimi na bieżąco może pozytywnie wpłynąć na handel CFD na akcjach.

 

Dywidendy

Zdecydowanie najczęstszym rodzajem zdarzeń korporacyjnych są dywidendy, czyli przepływy pieniężne do wszystkich akcjonariuszy, wyrażone w wartości na jedną akcję. Dywidenda jest zazwyczaj częścią zysku spółki, która to decyduje się na jej wypłatę akcjonariuszom, zamiast dalszej reinwestycji. 

 

Emisje premiowe

Emisja premiowa polega na tym, że spółka emituje dodatkowe darmowe akcje dla swoich obecnych udziałowców. Jest to podobne do dywidendy w akcjach, ale finansowanie bonusu pochodzi z zysków zatrzymanych przez spółkę lub kapitału, a nie z dochodu.

 

 

Emisje akcji z prawem poboru 

Spółka oferuje swoim dotychczasowym akcjonariuszom możliwość nabycia nowo wyemitowanych akcji, zazwyczaj po obniżonej cenie. Firmy wykorzystują to jako sposób na pozyskanie dodatkowego kapitału. 

 

Podziały akcji

Jeśli cena akcji staje się zbyt wysoka, niektórzy inwestorzy mogą być wykluczeni z zakupu akcji. W rezultacie spółki czasami ogłaszają "podział akcji", aby obniżyć jej cenę.

Podział akcji zwiększa liczbę akcji w spółce i obniża cenę akcji spółki, ale nie wpływa na kapitalizację rynkową spółki ani nie rozcieńcza wartości akcji, ponieważ istniejący udziałowcy automatycznie otrzymują akcje w stosunku np. 2 do 1.

 

Fuzje

Fuzja lub przejęcie przedsiębiorstwa ma miejsce, gdy jedna firma zgadza się kupić drugą lub zgadza się na połączenie z inną. W takich przypadkach zamkniemy wszelkie odpowiednie pozycje po cenie wynikającej z uprawnienia i rozliczymy się w środkach pieniężnych po równoważnej cenie.

 

Kalendarz zdarzeń korporacyjnych OANDA 

 

Możesz teraz korzystać z kalendarza w formie przystępnej i wygodnej w użyciu tabeli. Szukaj interesujących Cię danych, wykorzystując narzędzie filtrowania - również po archiwalnych zdarzeniach. Sprawdzaj interesujące Cię dane, filtrując według symbolu, rodzaju zdarzenia, daty lub jednostki. W kalendarzu znajdziesz wszystkie zdarzenia korporacyjne na bieżący tydzień.

Kalendarz korporacyjny jest już dostępny na stronach OANDA TMS Brokers, niebawem pojawi się także w aplikacji.

 

Kalendarz ekonomiczny OANDA TMS Brokers

 

Do dyspozycji naszych klientów jest także kalendarz ekonomiczny, pokazujący pozostałe wydarzenia gospodarcze - niezwiązane z wynikami spółek. Korzystaj z niego, by być na bieżąco z wydarzeniami na rynkach:

 

W styczniu 2023 roku uruchomiliśmy także kalendarz rolowań:

 

 

Pokaż datę publikacji treści: 

Być może zainteresuje Cię również:

2024-07-19 11:43
Analiza i perspektywy dla rynku złota – lipiec 2024
2024-07-11 14:16
Konkurs OANDA TMS Brokers z okazji finału Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Wytypuj kurs złota i wygraj!
2024-07-10 16:21
Jakie trendy rynkowe będą dominować w drugim półroczu 2024 roku? Poznaj prognozy analityków OANDA TMS Brokers
2024-07-09 10:03
Czy Bitcoin przebije 100 000 USD? Zapraszamy na webinar z gościem specjalnym, Piotrem Zającem!
2024-06-28 15:47
Hossa na soft commodities. Czy scenariusz kakao i soku pomarańczowego jest możliwy na innych towarach? Zapraszamy na webinar
2024-06-26 12:14
Co reelekcja Bidena na prezydenta USA może oznaczać dla rynków finansowych?
2024-06-14 15:57
Złoty na fali aprecjacyjnej. Jakie są perspektywy dla PLN w relacji do głównych walut? Zapraszamy na webinar
2024-06-06 14:11
W jaki sposób Japonia interweniuje na rynku forex?
2024-05-29 11:22
Zobacz pomysły inwestycyjne na realnym rachunku maklerskim. Zapraszamy na “Live trading”
2024-05-08 14:57
Co ponowny wybór Trumpa na prezydenta USA może oznaczać dla rynków finansowych

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.