Jaki będzie 2022? Poznaj prognozy analityków TMS Brokers

04-01-2022 10:29
Dwa lata od pojawienia się koronawirusa świat wciąż szuka wyjścia z pandemii. Od dawna nie staliśmy przed tak wielką niewiadomą, zarówno w kwestii gospodarczej, politycznej, jak i społecznej. Analitycy TMS Brokers – Łukasz Zembik, Maciej Madej oraz nowy członek zespołu - Wojciech Białek – postanowili podzielić się swoimi prognozami na 2022 rok.

Do zespołu ekspertów TMS Brokers dołącza Wojciech Białek, który dzięki swojej wiedzy i 30-letniemu doświadczeniu, podzieli się z odbiorcami przede wszystkim spostrzeżeniami na temat rynku akcji. To biegły komentator wydarzeń gospodarczych oraz autor licznych wypowiedzi medialnych. Dom maklerski rozszerza ofertę o akcje polskie i amerykańskie, zatem szczególnie ceni sobie opinie wprawionych analityków.

W najnowszym e-booku „Prognozy inwestycyjne na 2022” autorzy dokładnie przeanalizowali instrumenty z rynku walutowego, surowcowego oraz akcyjnego, aby wskazać długoterminowe trendy. Do najgorętszych tematów z pewnością należą: inflacja, stopy procentowe, rynek walutowy, akcje GPW czy USA. Wojciech Białek przyjrzy się m.in. sytuacji na WIG, SP&500, jak również omówi temat Bogdanki i JSW.

Kłopotliwy PLN

Rada Polityki Pieniężnej z pewnością będzie kontynuować cykl podwyższania stóp procentowych. Kwestią sporną pozostaje jednak zarówno ich końcowy poziom, jak i dynamika dostosowania, a więc to w jakim tempie stopy będą podwyższane na kolejnych posiedzeniach. Na walkę z inflacją rząd zaproponował pakiet osłonowy. Jak może wpłynąć na stan złotego? Czytaj więcej.

Szlachetne metale jako bezpieczna przestań?

Po raz kolejny złoto zadziałało jako tradycyjne aktywo antykryzysowe i w obliczu wzmożonych obaw o sytuację epidemiczną na świecie mogło stanowić solidny stabilizator portfela inwestycyjnego. Nadchodzący rok może upłynąć pod znakiem relatywnie wysokiej zmienności na tym rynku z uwagi na dwa wzajemnie znoszące się czynniki cenotwórcze. Jakich? I co dalej ze srebrem? Czytaj więcej.

Znów zamieszanie na europejskim rynku surowców energetycznych?

Jedną z sensacji tamtego roku był, zupełnie przez nikogo nieoczekiwany, wzrost ceny kontraktów na węgiel kamienny notowanych na giełdzie w Rotterdamie do najwyższy poziomów w historii. W ostatnich tygodniach cena tych kontraktów skorygowała się o mniej więcej połowę docierając do poziomu silnego wsparcia wyznaczanego przez szczyt z 2018 roku. Bardzo możliwe, że zima przyniesie kolejne niespodzianki. Jeśli tak, kto stanie się największym beneficjentem na GPW? Czytaj więcej.

Na te i wiele innych pytań dotyczących nadchodzącego roku odpowiedzieli w swojej publikacji eksperci TMS Brokers Łukasz Zembik, Maciej Madej i Wojciech Białek.

Więcej prognoz na 2022 rok znajdziesz w pełnej wersji e-booka.

Pokaż datę publikacji treści: 

Być może zainteresuje Cię również:

2024-02-13 14:18
Akcje europejskie już dostępne w ofercie OANDA TMS Brokers!
2024-02-09 15:35
Ruszyło głosowanie w corocznym konkursie branży inwestycyjnej Invest Cuffs
2024-02-06 10:31
Które pary walutowe warto obserwować w lutym i dlaczego?
2024-01-17 12:20
Jak wykorzystać potencjał rynku w 2024 roku? Poznaj prognozy analityków OANDA TMS Brokers
2024-01-12 15:34
Które pary walutowe warto obserwować w styczniu i dlaczego?
2024-01-11 12:08
OANDA TMS Brokers łączy siły z TradingView!
2023-12-22 16:50
Interwencje walutowe banków centralnych i rządów: kiedy i dlaczego miały miejsce?
2023-12-08 11:15
OANDA TMS partnerem najnowszego wydania książki “Spacer po Wall Street”
2023-11-29 15:35
Kalendarz zdarzeń korporacyjnych: zaplanuj swoją strategię z OANDA
2023-11-23 15:27
Psychologia inwestowania: jak opanować swoje emocje, aby odnieść sukces

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
71% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.