Day trading - ucz się trafiać okazje inwestycyjne

26-06-2020 14:24
Day trading jest strategią inwestycyjną, która polega na ustrzeleniu okazji inwestycyjnej. Day traderzy często sprowadzają swoją działalność do oczekiwania na cel i oddania trafnego strzału. Jak to robią? O tym jest najnowszy ebook od TMS Brokers.

Day trader dokonuje inwestycji, nastawiając się na zysk osiągnięty w mniej niż jeden dzień i cechuje się dużą częstotliwością zawierania transakcji. Nie oznacza to jednak, że transakcje musimy dokonywać codziennie. Podstawą pracy day tradera jest wykorzystywanie ruchów cen, które w perspektywie długoterminowego inwestowania nie mają większego znaczenia. Pojedyncze działania generują niewielkie bądź średnie zyski, jednak skumulowanie ich może dać w efekcie pokaźną sumę. 

Day trading to nie tylko styl handlowy, to wyznawana przez niektórych zasada, że w inwestowaniu kluczowa jest uwaga – skierowana m.in. na precyzję zawierania transakcji. Day traderzy są wyczuleni na niewielkie zmiany, a ryzyko starają się eliminować. Kwintesencją tego podejścia jest cytat z książki „Day trading” Joe Ross’a, który zachęca: „pozycje otwierajmy powoli, natomiast zamykajmy je szybko i zdecydowanie”.

Ta rada jest szczególnie cenna, dlatego że day trading to jeden z najpopularniejszych stylów inwestycyjnych, a tym samym jeden z mocniej krytykowanych. Wielu nie potrafi odpowiednio analizować sytuacji, inni dają się ponieść emocjom. Dlatego trzeba zdobywać doświadczenie i umiejętność chłodnej kalkulacji.

POBIERZ PORADNIK O INWESTOWANIU KRÓTKOTERMINOWYM

Day trading – czy to się opłaca?

Największą zaletą day tradingu jest stosunkowo duże bezpieczeństwo, bowiem nie zostawiamy pozycji na noc ani na weekend. W ten sposób ograniczamy ryzyko wystąpienia niekorzystnej luki cenowej. Dodatkową zaletą tego stylu inwestycyjnego jest dość duża liczba sygnałów. Analizę opiera się bowiem o wykresy niskich interwałów.  

Day trading zakłada opcję inwestowania małych kwot, a jednocześnie umożliwia spore zyski. To możliwe dzięki dźwigni finansowej, co w praktyce oznacza kontrolowanie pozycji nawet 100 razy większej niż wynosi depozyt danego inwestora złożony na rachunku u brokera. Nawet jeżeli cena poruszy się nieznacznie, można osiągać spory zysk, ale też stratę.

Patrząc kompleksowo, day trading sprawdza się jako sposób inwestowania w przypadku płynnego oraz dynamicznego rynku walutowego, kontraktów CFD na główne indeksy światowe (SP500, DAX) oraz surowce (ropa czy złoto). Bez względu na strefę czasową kilkakrotnie w każdym tygodniu pojawiają się sygnały inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu.

Badania pokazują, że ten styl wymaga nauki, dlatego ekspert TMS Brokers stworzył specjalny ebook – „Poradnik o inwestowaniu krótkoterminowym”. Łukasz Zembik przedstawia w nim 10 żelaznych zasad day tradera, rady jak odpowiedzialnie zarządzać kapitałem, a także fundamenty skutecznej analizy i spekulacji opartej na instrumentach z dźwignią finansową. Po przeczytaniu ebooka dowiesz się też w jaki sposób skutecznie identyfikować zakończenie korekty, które instrumenty wybierać do tego rodzaju handlu, a także jakie są zalety i wady day tradingu. Poznasz sprawdzone techniki inwestycyjne i metody zarządzania kapitałem.  

Być może zainteresuje Cię również:

2020-09-21 10:30
TMS Brokers laureatem nagrody Invest Cuffs 2020 - Broker Forex Roku
2020-09-16 14:19
Zapasy w dół, ceny w górę. Można mówić o hossie produktów rolnych?
2020-09-11 14:23
„Przewodnik po ETF”. Analizujemy branże przyszłości
2020-09-07 09:57
Rozszerzamy ofertę. Nowe CFD na fundusze ETF w aplikacji TMS
2020-09-02 13:36
„Kierunek polityki monetarnej Fed pozostaje negatywny dla USD”. Nowy raport walutowy TMS
2020-09-01 14:41
Dom Maklerski TMS Brokers S.A. stanie się częścią OANDA Global Corporation
2020-08-13 16:35
Brokerzy, spready i szturmujący rynek początkujący inwestorzy. Na co należy uważać?
2020-08-03 12:08
Prognozy walutowe - nowy raport TMS Brokers
2020-07-27 13:59
Złoto na szczytach. Czy dojdzie do poziomu 2000 USD za uncję?
2020-07-16 16:52
Intensywny kurs analizy technicznej. Włącz się na wiedzę i popraw swój trading!