Day trading - ucz się trafiać okazje inwestycyjne

26-06-2020 14:24
Day trading jest strategią inwestycyjną, która polega na ustrzeleniu okazji inwestycyjnej. Day traderzy często sprowadzają swoją działalność do oczekiwania na cel i oddania trafnego strzału. Jak to robią? O tym jest najnowszy ebook od TMS Brokers.

Day trader dokonuje inwestycji, nastawiając się na zysk osiągnięty w mniej niż jeden dzień i cechuje się dużą częstotliwością zawierania transakcji. Nie oznacza to jednak, że transakcje musimy dokonywać codziennie. Podstawą pracy day tradera jest wykorzystywanie ruchów cen, które w perspektywie długoterminowego inwestowania nie mają większego znaczenia. Pojedyncze działania generują niewielkie bądź średnie zyski, jednak skumulowanie ich może dać w efekcie pokaźną sumę. 

Day trading to nie tylko styl handlowy, to wyznawana przez niektórych zasada, że w inwestowaniu kluczowa jest uwaga – skierowana m.in. na precyzję zawierania transakcji. Day traderzy są wyczuleni na niewielkie zmiany, a ryzyko starają się eliminować. Kwintesencją tego podejścia jest cytat z książki „Day trading” Joe Ross’a, który zachęca: „pozycje otwierajmy powoli, natomiast zamykajmy je szybko i zdecydowanie”.

Ta rada jest szczególnie cenna, dlatego że day trading to jeden z najpopularniejszych stylów inwestycyjnych, a tym samym jeden z mocniej krytykowanych. Wielu nie potrafi odpowiednio analizować sytuacji, inni dają się ponieść emocjom. Dlatego trzeba zdobywać doświadczenie i umiejętność chłodnej kalkulacji.

POBIERZ PORADNIK O INWESTOWANIU KRÓTKOTERMINOWYM

Day trading – czy to się opłaca?

Największą zaletą day tradingu jest stosunkowo duże bezpieczeństwo, bowiem nie zostawiamy pozycji na noc ani na weekend. W ten sposób ograniczamy ryzyko wystąpienia niekorzystnej luki cenowej. Dodatkową zaletą tego stylu inwestycyjnego jest dość duża liczba sygnałów. Analizę opiera się bowiem o wykresy niskich interwałów.  

Day trading zakłada opcję inwestowania małych kwot, a jednocześnie umożliwia spore zyski. To możliwe dzięki dźwigni finansowej, co w praktyce oznacza kontrolowanie pozycji nawet 100 razy większej niż wynosi depozyt danego inwestora złożony na rachunku u brokera. Nawet jeżeli cena poruszy się nieznacznie, można osiągać spory zysk, ale też stratę.

Patrząc kompleksowo, day trading sprawdza się jako sposób inwestowania w przypadku płynnego oraz dynamicznego rynku walutowego, kontraktów CFD na główne indeksy światowe (SP500, DAX) oraz surowce (ropa czy złoto). Bez względu na strefę czasową kilkakrotnie w każdym tygodniu pojawiają się sygnały inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu.

Badania pokazują, że ten styl wymaga nauki, dlatego ekspert TMS Brokers stworzył specjalny ebook – „Poradnik o inwestowaniu krótkoterminowym”. Łukasz Zembik przedstawia w nim 10 żelaznych zasad day tradera, rady jak odpowiedzialnie zarządzać kapitałem, a także fundamenty skutecznej analizy i spekulacji opartej na instrumentach z dźwignią finansową. Po przeczytaniu ebooka dowiesz się też w jaki sposób skutecznie identyfikować zakończenie korekty, które instrumenty wybierać do tego rodzaju handlu, a także jakie są zalety i wady day tradingu. Poznasz sprawdzone techniki inwestycyjne i metody zarządzania kapitałem.  

Być może zainteresuje Cię również:

2020-07-03 14:16
Między nadziejami a obawami. Raport walutowy TMS Brokers
2020-06-29 16:46
Rynek w potrzasku. Podsumowanie II tygodnia konkursu mobilnego TMS Brokers
2020-06-23 12:21
I runda konkursu za nami. Który rynek okazał się najlepszym wyborem?
2020-06-19 15:48
Dolar traci na wartości, silnego PLN nie chce RPP. Co będzie dalej?
2020-06-19 15:26
Co dalej z rynkiem ropy? Sprawdź okazje inwestycyjne
2020-06-16 14:05
Edukacyjny konkurs TMS trwa! Co decydowało o zwycięstwie w poprzednich edycjach?
2020-06-15 13:26
Wystartowała VI edycja edukacyjnego konkursu inwestycyjnego TMS Brokers
2020-06-05 17:06
Może być tylko lepiej? Pobierz raport walutowy miesiąca
2020-06-01 13:11
6. edukacyjny konkurs inwestycyjny rusza 15 czerwca!
2020-05-25 14:38
DAX bez tajemnic. Poznaj tajniki metody Maksa Bączkowskiego