Day trading - ucz się trafiać okazje inwestycyjne

26-06-2020 14:24
Day trading jest strategią inwestycyjną, która polega na ustrzeleniu okazji inwestycyjnej. Day traderzy często sprowadzają swoją działalność do oczekiwania na cel i oddania trafnego strzału. Jak to robią? O tym jest najnowszy ebook od TMS Brokers.

Day trader dokonuje inwestycji, nastawiając się na zysk osiągnięty w mniej niż jeden dzień i cechuje się dużą częstotliwością zawierania transakcji. Nie oznacza to jednak, że transakcje musimy dokonywać codziennie. Podstawą pracy day tradera jest wykorzystywanie ruchów cen, które w perspektywie długoterminowego inwestowania nie mają większego znaczenia. Pojedyncze działania generują niewielkie bądź średnie zyski, jednak skumulowanie ich może dać w efekcie pokaźną sumę. 

Day trading to nie tylko styl handlowy, to wyznawana przez niektórych zasada, że w inwestowaniu kluczowa jest uwaga – skierowana m.in. na precyzję zawierania transakcji. Day traderzy są wyczuleni na niewielkie zmiany, a ryzyko starają się eliminować. Kwintesencją tego podejścia jest cytat z książki „Day trading” Joe Ross’a, który zachęca: „pozycje otwierajmy powoli, natomiast zamykajmy je szybko i zdecydowanie”.

Ta rada jest szczególnie cenna, dlatego że day trading to jeden z najpopularniejszych stylów inwestycyjnych, a tym samym jeden z mocniej krytykowanych. Wielu nie potrafi odpowiednio analizować sytuacji, inni dają się ponieść emocjom. Dlatego trzeba zdobywać doświadczenie i umiejętność chłodnej kalkulacji.

POBIERZ PORADNIK O INWESTOWANIU KRÓTKOTERMINOWYM

Day trading – czy to się opłaca?

Największą zaletą day tradingu jest stosunkowo duże bezpieczeństwo, bowiem nie zostawiamy pozycji na noc ani na weekend. W ten sposób ograniczamy ryzyko wystąpienia niekorzystnej luki cenowej. Dodatkową zaletą tego stylu inwestycyjnego jest dość duża liczba sygnałów. Analizę opiera się bowiem o wykresy niskich interwałów.  

Day trading zakłada opcję inwestowania małych kwot, a jednocześnie umożliwia spore zyski. To możliwe dzięki dźwigni finansowej, co w praktyce oznacza kontrolowanie pozycji nawet 100 razy większej niż wynosi depozyt danego inwestora złożony na rachunku u brokera. Nawet jeżeli cena poruszy się nieznacznie, można osiągać spory zysk, ale też stratę.

Patrząc kompleksowo, day trading sprawdza się jako sposób inwestowania w przypadku płynnego oraz dynamicznego rynku walutowego, kontraktów CFD na główne indeksy światowe (SP500, DAX) oraz surowce (ropa czy złoto). Bez względu na strefę czasową kilkakrotnie w każdym tygodniu pojawiają się sygnały inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu.

Badania pokazują, że ten styl wymaga nauki, dlatego ekspert TMS Brokers stworzył specjalny ebook – „Poradnik o inwestowaniu krótkoterminowym”. Łukasz Zembik przedstawia w nim 10 żelaznych zasad day tradera, rady jak odpowiedzialnie zarządzać kapitałem, a także fundamenty skutecznej analizy i spekulacji opartej na instrumentach z dźwignią finansową. Po przeczytaniu ebooka dowiesz się też w jaki sposób skutecznie identyfikować zakończenie korekty, które instrumenty wybierać do tego rodzaju handlu, a także jakie są zalety i wady day tradingu. Poznasz sprawdzone techniki inwestycyjne i metody zarządzania kapitałem.  

Być może zainteresuje Cię również:

2021-09-15 16:20
Rozszerzenie indeksu DAX
2021-07-16 09:30
Kontrakty CFD oparte o indeksy i surowce TMS Brokers bez kosztów swapowych
2021-06-28 10:56
Nowości w ofercie: kontrakt na Bitcoin Cash i nano-lot na Bitcoin
2021-06-09 16:30
TMS wprowadza do oferty akcje z GPW!
2021-05-18 17:35
„Metody analityczne Wojciecha Białka” – przegląd rynku akcji i surowców w TMS
2021-04-02 13:26
Prognozy walutowe TMS. Co czeka złotego, franka i dolara?
2021-03-30 09:40
TMS wchodzi do grupy OANDA. „Klienci zauważą nowe logo i jeszcze lepszą ofertę”
2021-03-26 12:14
Polacy więcej inwestują za granicą, a to jeszcze nie koniec hossy. Na które spółki warto zwrócić uwagę?
2021-03-15 16:16
Analiza techniczna amerykańskich spółek Dawida Augustyna
2021-03-08 11:56
Prognozy walutowe TMS. Nowy raport o perspektywach