Znamy zwycięzcę konkursu TMS Pro Daytrader!

16-05-2013 14:37
Jeśli ktoś sądzi, że rynek walutowy jest domeną mężczyzn, to się myli. Kobiety wykazują się większą konsekwencją w realizowaniu strategii inwestycyjnej, a przysłowiowa kobieca intuicja znajduje statystyczne potwierdzenie w lepszej trafności podejmowanych decyzji.

Konkurs TMS Pro Daytrader rzutem na taśmę wygrała właśnie kobieta, 29-letnia traderka występująca pod pseudonimem VanessA. Zwyciężczyni udowodniła również stanowiącym zdecydowaną większość uczestników konkursu mężczyznom, że warto walczyć do końca. Decydujące o zwycięstwie transakcje wykonała 9 maja, dzień przed zakończeniem rywalizacji. Zaskoczyła wszystkich inwestorów, którzy w ostatnich dniach postanowili unikać ryzyka i pilnować swoich pozycji w rankingu. Otrzyma za to główną nagrodę 100 tys. zł, którą ufundował organizator – DM TMS Brokers.

Rywalizacja w TMS Pro Daytrader trwała do ostatnich minut, choć czasu na inwestycje było sporo - aż 6 tygodni. VanessA objęła prowadzenie po przedostatnim dniu. Zachowywała się jak rasowy daytrader. Wykorzystała spadek kursu EURUSD, konsekwentnie otwierała krótkie pozycje, a gdy spadek przyspieszył jeszcze je powiększała. Pozycje zamknęła w okolicy dziennego minimum. To się nazywa wyczucie. W jeden dzień zarobiła 200 proc. i poprawiła średni wynik z trzech najlepszych sesji do 205,42 proc. Drugiego w rankingu inwestora, posługującego się nickiem Marekkk, wyprzedziła zaledwie o 2,4 pkt proc.

Marekkk uzyskał wynik 203,04 proc. W nagrodę otrzyma 30 tys. zł. W konkursie prowadził już od 25 kwietnia, z ogromną przewagą nad pozostałymi graczami. Wydawać się mogło, że nikt nie jest w stanie odebrać mu głównej nagrody. Jednak Marekkk w ostatnich dniach nie ryzykował, podobnie jak gracze z czołówki. Zgodnie z regulaminem o zwycięstwie decydował nie tylko wynik z trzech najlepszych sesji, ale i saldo na rachunku, które na koniec konkursu powinno być większe niż na starcie rywalizacji.

Trzecie miejsce i nagrodę 20 tys. zł wywalczył gracz używający pseudonimu Lekkoparzony. Jego wynik – 164 proc. budzi szacunek, ale ma on jeszcze jeden powód do dumy. Lekkoparzony jako jedyny był w czołowej dziesiątce w I etapie konkursu, rozgrywanym na platformie demo, i w drugim, już na realnym rachunku. W obu etapach stawał na podium (poprzednio był 2.). Zwycięzca I etapu, Ben_Bernanke, nie zdołał awansować do czołówki rankingu generalnego, choć uzyskał średnią stopę zwrotu z trzech najlepszych sesji wysokości 159 proc. Zajęcie 4. miejsca uniemożliwiło mu jednak pomniejszenie salda rachunku w okresie trwania konkursu. Ben_Bernanke próbował odrobić straty, ale zabrakło czasu. Podobnie jak Barnat (161 proc. z trzech najlepszych sesji), który wielokrotnie przeskakiwał pomiędzy rankingiem generalnym i pościgowym.

Zainteresowanie konkursem na nowej platformie TMS Pro było bardzo duże. Uczestnicy dokonali kilkudziesięciu tysięcy transakcji, generując obrót liczony w miliardach złotych. Ulubionym instrumentem daytraderów zgodnie z oczekiwaniami był EURUSD. To zdecydowanie najpopularniejsza para walutowa. W ostatnich tygodniach tę parę cechowała duża zmienność. Nie brakowało dynamicznych zwrotów, co uczestnicy konkursu potrafili wykorzystać. Popularne okazały się również pary z udziałem jena – USDJPY i EURJPY. W ostatnich tygodniach japońska waluta bardzo się osłabiła, trend był jasny, dzięki czemu łatwiej było osiągnąć dobry wynik. Miejsca 4. i 5. wśród ulubionych instrumentów zajęły pary złotówkowe – USDPLN i EURPLN, ale dużym powodzeniem cieszyły się także złoto i srebro.

Znaczące zainteresowanie konkursem i platformą TMS Pro sprawiło, że organizator – DM TMS Brokers – postanowił przedłużyć rywalizację o trwającą 5 tygodni dogrywkę odbywającą się na rachunkach inwestycyjnych z realnym kapitałem 1000 zł. Do wygrania jest 10 nagród po 2000 zł każda. Dogrywka nie będzie miała oczywiście wpływu na wyniki zakończonego konkursu, a udział w niej jest otwarty również dla nowych uczestników. Szczegóły znaleźć można na stronie www.dogrywka.tms.pl.