Relacja z konkursu TMS Pro Daytrader - dzień 7

27-03-2013 11:14
No i stało się. Po kilku dniach zajmowania pierwszego i drugiego miejsca bencok i Hajer stracili swoje wysokie pozycje.

O ile bencok wczoraj poprawił swój wynik do 224,31%, to hajer ze względu na balansowanie na granicy początkowego stanu rachunku przyjął strategię wyczekiwania.

Tymczasem na pierwsze miejsce Rankingu Generalnego wysunął się inwestor o nicku Ben_Bernanke. Zawodnik ten już wcześniej przewijał się w czołówce rankingu, wczoraj natomiast wykorzystując słabość dotychczasowych liderów wskoczył na pierwsze miejsce. Wczorajsze osiągnięcia tego gracza są naprawdę imponujące - zamknął on aż 125 transakcji, z czego tylko 7 ze stratą. Większość transakcji była intradayowa. Warto wspomnieć, że choć większość transakcji dokonana była na parze EURUSD, to Ben_Bernanke czasami otwierał też pozycje na złocie, dolarze nowozelandzkim czy japońskim jenie. Czasami taka dywersyfikacja portfela dobrze się sprawdza!

Trzecie miejsce zajmuje aktualnie trader o nicku Lekkoparzony. On również już wcześniej przewijał się w czołówce. Jednak pomimo wypracowania dobrych wyników dziennych, nie był ostatnio klasyfikowany w Rankingu Generalnym, gdyż jego saldo spadło poniżej wpłaty początkowej. Wczoraj jednak pokazał klasę i waleczność prawdziwego tradera i nie dosyć, że jego stan rachunku powiększył się o ponad 400%, to przekroczył stan początkowy, co pozwoliło mu dostać się do Rankingu Generalnego i to od razu na trzecie miejsce.

Do zakończenia pierwszego etapu zostało zaledwie nieco ponad dwa dni. Pomimo tak niewielkiej ilości czasu, przykład Lekkoparzonego pokazuje, że warto walczyć do samego końca. Nawet dwa bardzo dobre dni mogą dać nam wynik, który zapewni miejsce w pierwszej dziesiątce Rankingu Generalnego.
 

Aby przejść do II etapu konkursu i rywalizować o 100 000 PLN wystarczy założyć rachunek realny TMS Pro. Dołącz już dziś i graj o pełną pulę!

 

Etap II