Relacja z konkursu TMS Pro Daytrader - dzień 6

26-03-2013 10:51
Chociaż liderami Rankingu Generalnego niezmiennie od kilku dni pozostają bencok i Hajer, ewidentnie grunt zaczyna palić się im pod nogami.

Przypomnijmy, czwartek i piątek były bardzo kiepskie dla Hajera, którego saldo rachunku spadło w okolice stanu początkowego, przez co musi on bardzo uważać, by nie wypaść z Rankingu Generalnego. Równie dotkliwe straty poniósł w dniu wczorajszym bencok , któremu także pozostaje coraz mniejszy margines błędu.

Dlatego warto przyjrzeć się innym zawodnikom z czołowej dziesiątki. Ewidentnie wykorzystali oni wczorajszy dzień wysokiej zmienności na parze EURUSD. Po nieudanym ataku na linię trendu spadkowego doszło do bardzo dynamicznego spadku EURUSD aż o 200 pipsów w ciągu jednego dnia. Tak duża jednodniowa zmiana na tej parze walutowej doprowadziła do tego, że aby być notowanym w pierwszej dziesiątce Rankingu Generalnego trzeba uzyskać wynik co najmniej 150%!

Do pierwszej dziesiątki wskoczył m.in. zawodnik o nicku limuzynyxpl, który wypracował w jednym dniu stopę zwrotu 533%, co po podzieleniu na 3 dało mu wynik 177%. Zawodnik skupił się na handlu EURUSD. Ściśle kontrolował ryzyko, nie dopuszczając do powstania dużych strat. Jednocześnie pozwalał rosnąc zyskom. Na uznanie zasługuje zwłaszcza duża krótka pozycja otwarta lekko poniżej 1,3000 a zamknięta w okolicach minimum dziennego 1,2860. Jeżeli zawodnik ten będzie do końca tygodnia tak dobrze sobie radził, ma szanse na pozostanie w pierwszej dziesiątce rankingu i zdobycie nagrody.
 

Aby przejść do II etapu konkursu i rywalizować o 100 000 PLN wystarczy założyć rachunek realny TMS Pro. Dołącz już dziś i graj o pełną pulę!

 

Etap II