Relacja z konkursu TMS Pro Daytrader - dzień 4

22-03-2013 10:55
Kolejny dzień konkursu nie przyniósł już tak zasadniczych zmian w czołówce Rankingu Generalnego jak to było w środę
Relacja z konkursu TMS Pro Daytrader - dzień 4

Dwóch najlepszych graczy zamieniło się miejscami. Hajer, który zajmował pierwsze miejsce spadł na drugą pozycję, a bencok wskoczył na pierwsze miejsce. W dniu wczorajszym bencok handlował przede wszystkim na EURUSD i w dalszym ciągu utrzymywał bardzo wysoką skuteczność. Na 15 zamkniętych pozycji tylko 2 przyniosły mu stratę. Martwić może u tego zawodnika jedynie negatywny stosunek średniego zysku do średniej straty. Miejmy nadzieję, że jest to tylko jednorazowy „wypadek przy pracy”.

Hajer po rewelacyjnym wyniku ze środy, czwartku nie zaliczy do udanych. Większość transakcji przyniosło mu straty, niektóre dość znaczące w stosunku to stanu rachunku. Dopóki jednak zawodnik posiada na rachunku środki większe niż początkowa wpłata , świetne trzy najlepsze wyniki pozwolą mu utrzymać się w czołówce.

Pomimo bardzo zaciętej i pasjonującej walki o pierwsze miejsce w Rankingu Generalnym nie możemy zapominać o kolejnych miejscach, bo również tam rywalizacja jest bardzo ciekawa. Na trzecie miejsce wskoczył w dniu dzisiejszym zawodnik o nicku kura. Zawodnik ten stosuje technikę uśredniania, tzn. zakłada określony kierunek, w jakim będzie podążał rynek w najbliższym czasie, a następnie systematycznie otwiera wiele małych pozycji w tym kierunku. W momencie gdy pokazują one satysfakcjonujący zysk, trader zamyka wszystkie pozycję w jednym momencie.

Patrząc na zmagania uczestników konkursu, należy zauważyć, że osiągają oni bardzo wysokie dzienne stopy zwrotu przy stosunkowo niskiej zmienności rynków walutowych w ostatnich dniach. Sytuacja stanie się jeszcze ciekawsza gdy w najbliższych dniach zmienność mocno wzrośnie, co wydaje się bardzo prawdopodobne.