Relacja z konkursu TMS Pro Daytrader - dzień 3

21-03-2013 11:37
Trzeci dzień zmagań uczestników konkursu TMS Daytrader doprowadził do zmiany liderów rankingu Generalnego. Jego nowym liderem został Hajer.
Relacja z konkursu TMS Pro Daytrader - dzień 3

Uczestnik ten zdołał powiększyć stan swojego konta w dniu wczorajszym aż o 529% . Biorąc pod uwagę rezultaty z poprzednich dni dało to Hajerowi średnią stopę zwrotu na poziomie 215,86% i pierwsze miejsce w rankingu. Tak świetny wynik w dniu wczorajszym osiągną dzięki intradayowym transakcjom na EURUSD, a warto wspomnieć że wczorajszy dzień sprzyjał takiej strategii z powodu ogłoszenia decyzji FED dotyczącej stóp procentowych.

Tuż za Hajerem, uplasował się gracz o nicku bencok z wynikiem tylko nieznacznie gorszym od lidera a mianowicie 214,02%. Ten zawodnik , podobnie jak aktualny lider, po raz pierwszy uplasował się  w konkursie w ścisłej czołówce rankingu Generalnego. Jednak w odróżnieniu od niego, bencok tak dobry wynik zawdzięcza tylko rezultatom osiągniętym w dniu wczorajszym. Transakcje bencoka charakteryzowały się bardzo wysoką  skutecznością . Widać wyraźnie, że gracz bardzo uważnie kontrolował swoje pozycje i w sytuacji gdy rynek zmieniał swój kierunek , szybko zamykał pozycję w okolicy ceny otwarcia pozycji. Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem który wpłynął na wysoką stopę zwrotu było systematyczne zwiększanie pozycji przez gracza w miarę powiększania salda rachunku.

Trzeci dzień konkursu pokazał, że zaledwie w ciągu jednego dnia można osiągnąć bardzo wysoką stopę zwrotu pozwalającą na znalezienie się w ścisłej czołówce. Warto więc walczyć do końca , ponieważ nawet jeden bardzo dobry dzień może dać nam miejsce w pierwszej 10 rankingu generalnego, a w konsekwencji nagrodę w postaci rachunku z wpłatą 3000 zł i uczestnictwo w II etapie konkursu.

Do pełnej wersji rankingu zapraszamy na stronę konkursową.