Relacja z konkursu TMS Pro Daytrader - dzień 1

19-03-2013 09:46
Premierowy dzień konkursu TMS Pro Daytrader zbiegł się z sporymi zmianami na rynku walutowym. Zapowiedź Cypryjskich władz o wprowadzeniu podatku od depozytów zgromadzonych w krajowych bankach wywołała znaczące spadki na giełdach oraz wzrost zmienności na większości par walutowych.
Relacja z konkursu TMS Pro Daytrader - dzień 1

Z powodzeniem wykorzystał to pierwszy lider Rankingu Generalnego o nicku – technick. Jego średnia stopa zwrotu ukształtowała się na poziomie + 58,51%. Wykazał się od bardzo dużą intuicją rynkową wybierając do handlu parę EURJPY, która w dniu wczorajszym charakteryzowała się dawno niespotykaną dzienną zmiennością kursu wynoszącą ponad 450 pipsów. Oprócz trafnego wyboru pary walutowej technick wykazał się rewelacyjną wręcz trafnością. Na 8 zawartych transakcji tylko jedna przyniosła stratę i to symboliczną wynoszącą 3 zł. Wszystkie transakcje miały charakter intraday.

Kolejnym zawodnikiem w ścisłej czołówce jest biedaknumer1 z wynikiem bardzo zbliżonym do lidera wynoszącym + 55,55%. Trader ten przyjął podobna strategie jak technick tzn. wybrał jedną parę walutową (EURUSD) oraz skoncentrował się na transakcjach typu intraday. Wykazał się on również podobna skutecznością, co techick. Na 9 transakcji tylko jedna przyniosła mu symboliczną stratę.

Jedyna kobieta z czołówki (Latynka) przyjęła trochę inna strategię niż jej konkurenci. Jej trading był bardziej agresywny. W dniu wczorajszym zrealizowała aż 50 transakcji, z czego większość to pozycje utrzymywane nie dłużej niż godzinę. Wszystkie na parze EURUSD. Tak agresywna spekulacja pozwoliła jej na uzyskanie średniej stopy zwrotu wynoszącej 42,82%.

Pierwszy dzień przyniósł zarówno duże emocje jak i wysokie stopy zwrotu liderów naszego rankingu. Należy tu wspomnieć, że jest to dopiero pierwszy dzień konkursu, więc podane dzienne stopy zwrotu w rzeczywistości są trzy razy większe, co tym bardziej zasługuje na uznanie. Pierwszy dzień pokazał również, że rynek walutowy daje szansę na osiągnięcie znaczących wyników w krótkim terminie. Warunkiem koniecznym jest jednak trading na sprzyjającym rynku (wysoka zmienność niezbędna do daytradingu) oraz kontrola ryzyka połączona z prawidłowym stosunkiem zysk/strata. Kolejne dni zapowiadają się równie emocjonująco, co pokazuje chociażby dzisiejszy ranking dzienny ze stopą zwrotu jego lidera na poziomie 96,87%.

Do pełnej wersji rankingu zapraszamy na stronę konkursową.