Przegląd prasy gospodarczej, środa, 13 marca

13-03-2013 07:18
13.03. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 13 marca.

RZECZPOSPOLITA

W 2012 r. krajowy ruch lotniczy skoczył w ujęciu rocznym o 56 proc. Ta dynamika to wyśrubowany rekord, jednak zaburzony przez działalność uruchomionych rejsów realizowanych przez linię OLT Express. (s.B2)

Jeszcze pod koniec 2012 r. wydawało się, że objęcie podatkiem CIT całości dochodów Lasów Państwowych jest przesądzone. "Rz" ustaliła, że ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. (s.B5)

W zeszłym roku w Europie ruszyło 400 nowych kanałów, z czego 86 w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. (s.B6)

Top menedżerom będzie trudniej o dobre posady. Maleje popyt na prezesów rekrutowanych na zewnątrz - ocenia Kevin Connelly, szef Spencer Stuart, globalnej firmy Executive Search. (s.B11)

PARKIET

Fundusze chcą wyższej ceny za akcje Puław. Zdaniem części inwestorów instytucjonalnych cena w wezwaniu ogłoszonym przez Azoty Tarnów powinna wynosić 140-142 zł. Tymczasem wzywający oferuje 132,6 zł za papier. (s.1,4)

Zarządzający funduszami stawiają na akcje. Za inwestycjami na giełdzie przemawiają teraz rekordowo niskie stopy procentowe. (s.1,17)

Ani jeden analityk, ani jedno biuro maklerskie, nie przewidziało, że Telekomunikacja Polska zetnie dywidendę - wynika z analizy rekomendacji dla spółki. (s.2)

GAZETA WYBORCZA

Nadzór nad przygotowaniami do eksploatacji łupków premier Donald Tusk powierzył Ministerstwu Środowiska, ale ambicji w tej dziedzinie nie kryje Ministerstwo Skarbu i szykuje akcje informacyjną o łupkach. Wciąż nie ma zapowiadanego przez premiera pełnomocnika ds. węglowodorów. (s.22)

PULS BIZNESU

Orlen i Lotos pojadą z rajdowymi gwiazdami. Dziś Adam Małysz w ekipie Orlenu, jutro Robert Kubica w barwach Lotosu - paliwowi giganci nie oszczędzają na sponsoringu. (s.3)

Marvipol skarży na Mostostal. Mostostal Warszawa uciekł z naszej budowy i ta decyzja będzie go kosztować 100 mln zł - informuje deweloper. Budowlańcy uspokajają - zeszliśmy z budowy, bo Marvipol nie odbierał mieszkań. (s.4)

Rozrasta się centrum kompetencyjne Credit Suisse we Wrocławiu. W tym roku przybędzie nawet 300 etatów. Polskie centrum jest już tak duże, że potrzebuje zapasowych biur. (s.9)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Małym debiutantom trudno się przebić. Sprzedaż akcji notowanych na giełdzie firm odciąga uwagę od ofert pierwotnych. (s.A14) (PAP)

morb/