Konkurs: Podsumowanie dnia 5 z 30

08-04-2013 11:43
Wyniki w czołowej trójce Rankingu Generalnego wyrównały się, choć jej skład jest zupełnie inny niż w piątek.
Konkurs: Podsumowanie dnia 5 z 30

Nowym liderem został dayway ze stopą zwrotu 66,78%. Gracz ten pojawiał się już w czołówce, ale teraz został samodzielnym liderem. Jego strategia jest dość nietypowa – systematycznie zamyka on pozycje przynoszące nawet najmniejsze straty, utrzymuje natomiast przez dłuższy czas pozycje przynoszące zyski. Taka metoda jest bardzo dobra w przypadku silnych trendów gdyż pozwala wychwycić znaczącą ich część i znacznie powiększyć stan rachunku na jednej tylko fali wzrostowej/spadkowej. Z drugiej strony może przynieść pokaźne straty w trendzie bocznym. Warto zauważyć, że dayway handluje tylko i wyłącznie na parze EURUSD, co w świetle ostatnich dużych ruchów tej pary walutowej wydaje się jak najbardziej słuszne.


Drugi w Rankingu Generalnym jest Marekkk. Jego stopa zwrotu 60,25% jest tylko nieznacznie gorsza niż u lidera. W przypadku tego gracza uwagę zwraca wysoka skuteczność oraz szeroki wachlarz wybieranych instrumentów. W piątek cały zysk wypracował na EURJPY – para ta od ostatniego czwartku charakteryzuje się dużą zmiennością, co wyśmienicie wykorzystał. Pisząc o jego skuteczności, wystarczy przytoczyć tylko jedną statystykę: na 26 transakcji zaledwie 2 zakończyły się stratą! Gratulacje! Obecnie gracz ten skupił swoja uwagę na srebrze.


Dzisiejszy dzień zapowiada się dość spokojnie na EURUSD. Po 2 dniach bardzo dużych zmian, pora na małe uspokojenie. Z jednej strony może to być sprzyjający czas do przetasowania w portfelach uczestników i zajęcia strategicznych pozycji, z drugiej strony może to być dobry okres dla graczy stosujących scalping.

 


 


 


  


Aby przejść do II etapu konkursu i rywalizować o 100 000 PLN wystarczy założyć rachunek realny TMS Pro. Dołącz już dziś i graj o pełną pulę!


Etap II


 

X
Poleć artykuł innej osobie

Uzupełnij poniższy formularz

CAPTCHA
 
Graficzne pułapki CAPTCHA

Sprawdź również:

1 miesiąc 2 tygodnie
Aktualności
TMS NonStop na Twoim urządzeniu mobilnym!
Serwis TMS NonStop jest także dostępny jako aplikacja na urządzenia mobilne! Dzięki aplikacji każdy użytkownik może "NonStop" śledzić najważniejsze wydarzenia rynkowe na ekranie smartfona lub tableta. 24 godziny na dobę, gdziekolwiek jesteś, w wygodny i intuicyjny sposób uzyskasz dostęp do treści publikowanych w TMS NonStop - portalu, z którego korzystają tysiące inwestorów.