Konkurs: Podsumowanie dnia 5 z 30

08-04-2013 11:43
Wyniki w czołowej trójce Rankingu Generalnego wyrównały się, choć jej skład jest zupełnie inny niż w piątek.
Konkurs: Podsumowanie dnia 5 z 30

Nowym liderem został dayway ze stopą zwrotu 66,78%. Gracz ten pojawiał się już w czołówce, ale teraz został samodzielnym liderem. Jego strategia jest dość nietypowa – systematycznie zamyka on pozycje przynoszące nawet najmniejsze straty, utrzymuje natomiast przez dłuższy czas pozycje przynoszące zyski. Taka metoda jest bardzo dobra w przypadku silnych trendów gdyż pozwala wychwycić znaczącą ich część i znacznie powiększyć stan rachunku na jednej tylko fali wzrostowej/spadkowej. Z drugiej strony może przynieść pokaźne straty w trendzie bocznym. Warto zauważyć, że dayway handluje tylko i wyłącznie na parze EURUSD, co w świetle ostatnich dużych ruchów tej pary walutowej wydaje się jak najbardziej słuszne.


Drugi w Rankingu Generalnym jest Marekkk. Jego stopa zwrotu 60,25% jest tylko nieznacznie gorsza niż u lidera. W przypadku tego gracza uwagę zwraca wysoka skuteczność oraz szeroki wachlarz wybieranych instrumentów. W piątek cały zysk wypracował na EURJPY – para ta od ostatniego czwartku charakteryzuje się dużą zmiennością, co wyśmienicie wykorzystał. Pisząc o jego skuteczności, wystarczy przytoczyć tylko jedną statystykę: na 26 transakcji zaledwie 2 zakończyły się stratą! Gratulacje! Obecnie gracz ten skupił swoja uwagę na srebrze.


Dzisiejszy dzień zapowiada się dość spokojnie na EURUSD. Po 2 dniach bardzo dużych zmian, pora na małe uspokojenie. Z jednej strony może to być sprzyjający czas do przetasowania w portfelach uczestników i zajęcia strategicznych pozycji, z drugiej strony może to być dobry okres dla graczy stosujących scalping.

 


 


 


  


Aby przejść do II etapu konkursu i rywalizować o 100 000 PLN wystarczy założyć rachunek realny TMS Pro. Dołącz już dziś i graj o pełną pulę!


Etap II