Konkurs: podsumowanie dnia 3 z 30

04-04-2013 10:29
Wczorajszy dzień przyniósł zasadnicze zmiany w czołówce Rankingu Generalnego.
Konkurs: podsumowanie dnia 3 z 30

Nowym liderem został trader o nicku dayway z wynikiem 41,62%. Inwestor ten skupił się tylko i wyłącznie na parze EURUSD. Otwierał on niewielkie pozycje w założonym przez siebie kierunku i zamykał je gdy łącznie pokazywały zysk. Jest to ryzykowna strategia, ponieważ gdy rynek podąża w przeciwnym do założonego kierunku, straty narastają. Powoduje to, że przeciętna strata jest zwykle większa niż przeciętny zysk.


Drugie miejsce w Rankingu Generalnym zajmuje inwestor o nicku JERZY44 z wynikiem 31,19%. Gracz ten bardzo mocno dywersyfikował swój portfel. Otwierał pozycje równie chętnie na EURUSD, co na srebrze, czy parach jenowych. W przypadku tego gracza zaskakuje bardzo duża skuteczność. Na 10 otwartych pozycji tylko jedna zakończyła się niewielką stratą.


Ostatnie dwa dni bieżącego tygodnia powinny przynieść kolejne przetasowania w Rankingu Generalnym, gdyż oczekujemy dużych zmian na rynku walutowym. Pierwsze przyniosła dziś w nocy decyzja Banku Japonii. Zapowiedź dalszego zdecydowanego łagodzenia polityki monetarnej doprowadziła do bardzo dużych wzrostów par jenowych. Dziś po południu poznamy decyzję ECB i Banku Anglii, a jutro raport z amerykańskiego rynku pracy. Taka dawka informacji z pewnością wywoła duże ruchy na rynku walutowym, które część graczy z pewnością wykorzysta.

 


  


Aby przejść do II etapu konkursu i rywalizować o 100 000 PLN wystarczy założyć rachunek realny TMS Pro. Dołącz już dziś i graj o pełną pulę!


Etap II