Konkurs: Podsumowanie dnia 26 z 30

07-05-2013 11:12
Wczorajszy dzień przyniósł zmiany czołówce rankingu generalnego.

Nieoczekiwanie na drugie miejsce wysunął się zawodnik o nicku franko z wynikiem 124,63%. Jest to więc drugi zawodnik po Markkku z wynikiem powyżej 100%. Końcówka ubiegłego tygodnia dla tego gracza była na tyle udana, że nie tylko zdołał on odrobić wcześniejsze straty i wyjść na „plus” ,ale również wskoczyć do czołówki rankingu.

Franko jest agresywnym daytraderem otwierającym pozycje tylko na EURUSD. Utrzymuje pozycje od kilku minut do maksymalnie kilkunastu godzin. Znamiennym jest jednak fakt, że zawodnik ten praktycznie nie ustawia stop lossów. Przy rynku jaki mamy od kilku tygodni na tej parze walutowej, strategia franko sprawdza się ponieważ nawet jeżeli pozycja przynosi straty, po pewnym czasie ceny wracają do poziomu otwarcia pozycji. Jednak gdy trend boczny się skończy strategia gry bez stop lossów może przynieść dotkliwe straty.

Zbliża się koniec konkursu, dlatego jeszcze raz warto wspomnieć o liderach rankingu pościgowego. Większość z nich może pochwalić się stopą zwrotu powyżej 100%. Warto aby pomyśleli oni nad zwiększeniem swojego salda co ułatwiłoby im odrobienie strat, a co za tym idzie wejście do czołówki rankingu Generalnego.

 

 

Aby przejść do II etapu konkursu i rywalizować o 100 000 PLN wystarczy założyć rachunek realny TMS Pro. Dołącz już dziś i graj o pełną pulę!

Etap II