Konkurs: Podsumowanie dnia 20 z 30

29-04-2013 11:15
W piątkowym komentarzu zwróciliśmy uwagę na Bena_bernanke, który w tym dniu bardzo dobrze radził sobie na rynku.

Wystarczy wspomnieć, że zawodnik ten w piątek powiększył stan swojego rachunku o ponad 300%. Tak rewelacyjna stopa zwrotu jest rezultatem dwóch czynników: bardzo wysokiej skuteczności (zaledwie 2 pozycje spośród 16 zamkniętych w piątek przyniosło stratę) oraz bardzo dobrego stosunku średni zysk/średnia strata, który w tym dniu wyniósł ponad 7:1. Instrumentami na których Ben_bernanke zarabiał był EURUSD oraz USDJPY.

Tak dobre wyniki Bena_bernanke z pewnością nie pozostaną bez wpływu na zachowanie aktualnego lidera Markkka. Dotychczas jego pozycja wydawała się niezagrożona. Obecnie różnica w wynikach to tylko ok. 40 punktów procentowych, więc jest to wartość, którą można odrobić w ciągu zaledwie w jednego dnia.

W piątek bardzo dobrze radził sobie trzeci zawodnik w rankingu generalnym, gracz o nicku TUJESTEM. Udało mu się powiększyć stan swojego konta o ponad 100%. Jednakże w dniu dzisiejszym wycena jego rachunku ponownie spadła poniżej wpłaty netto i w związku z tym jego dalsza obecność w rankingu Generalnym jest mocno zagrożona.

Na zakończenie warto przypomnieć wszystkim uczestnikom i obserwatorom naszego konkursu, że druga połowa bieżącego tygodnia przyniesie kilka kluczowych informacji rynkowych, które mogą spowodować nie tylko bardzo duże zmiany m.in. EURUSD, ale również zadecydować o trendzie na tym i innych parach walutowych na najbliższe kilka tygodni. Wygląda na to, że zwycięstwo w naszym konkursie może zależeć od ruchów dokonanych w trakcie długiego weekendu majowego.

 

 

Aby przejść do II etapu konkursu i rywalizować o 100 000 PLN wystarczy założyć rachunek realny TMS Pro. Dołącz już dziś i graj o pełną pulę!

Etap II