Konkurs: Podsumowanie dnia 16 z 30

23-04-2013 10:53
Pomimo braku zmian w czołówce Rankingu Generalnego, poniedziałek obfitował w ciekawe wydarzenia.

Lider konkursu – Barnat – nadal aktywnie handluje ponosząc znaczące straty. Cały czas saldo jego rachunku pozostaje powyżej wpłaty początkowej, a wypracowany wcześniej rezultat daje mu pierwsze miejsce. Barnatowi z pewnością nie sprzyja rynek, który od kilku dni pozostaje w męczącym trendzie bocznym. Na takim rynku albo należy zmienić strategię i otwierać pozycje na wsparciach/oporach, z krótkimi stop lossami, albo poczekać na zakończenie trendu bocznego.

Tymczasem Marekkk, lider Rankingu Pościgowego, systematycznie poprawia saldo swojego rachunku. Wygląda na to, że wcześniejsza dotkliwa seria strat sporo go nauczyła i obecnie trader ten spekuluje dużo spokojniej, a przede wszystkim systematycznie osiąga zyski. Spekuluje mniejszymi pozycjami oraz nie dopuszcza do powstania znaczących strat.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że konkurs przekroczył już półmetek. Wiele wskazuje na to, że druga połowa będzie miała bardzo dynamiczny przebieg. Z jednej strony część uczestników konkursu będzie chciała postawić wszystko na jedną kartę, aby w końcówce uzyskać jak najlepszy wynik. Z drugiej strony można spodziewać się, że jeszcze przed zakończeniem konkursu dojdzie do zakończenia trendu bocznego na EURUSD i wzrostu dynamiki zmian cen. To z pewnością stworzy dogodne okazje do wypracowania znaczących stóp zwrotu.
 

 

Aby przejść do II etapu konkursu i rywalizować o 100 000 PLN wystarczy założyć rachunek realny TMS Pro. Dołącz już dziś i graj o pełną pulę!

Etap II