Konkurs: Podsumowanie dnia 14 z 30

19-04-2013 10:45
W czołówce Rankingu Generalnego cały czas zachodzą spore zmiany

Poza Barnatem, który pozostaje liderem, na kolejnych miejscach traderzy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Wojtas73, który jeszcze wczoraj zajmował drugie miejsce w Rankingu Generalnym, dziś spadł na 7. miejsce Rankingu Pościgowego. Ostatnie 24 godziny były dla niego fatalne - większość otwartych pozycji zamykała się na Stop-Lossach, systematycznie pomniejszając saldo rachunku. Jednak to właśnie dzięki Stop-Lossom straty nie są nie do odrobienia.

Tymczasem na drugie miejsce Rankingu Generalnego awansował uczestnik o nicku waittree. Jest to intradayowy gracz otwierający pozycje na wielu parach walutowych oraz na złocie. Analizując jego wyniki, widać że dokonuje on wielu transakcji, szukając jednocześnie okazji transakcyjnych o dużym potencjalne zysku.

Nowym traderem w czołówce rankingu jest TUJESTEM. Jest to gracz o bardzo wysokiej skuteczności, jednak o bardzo negatywnym stosunku zysk/strata. Inwestor ten nie ustawia Stop-Lossów, a pozycje zamyka, już gdy pojawi się kilkudziesięciozłotowy zysk. To bardzo ryzykowna strategia w sytuacji, gdy instrument na którym mamy otwarta pozycję, wchodzi w silny trend niezgodny z naszą pozycją.
 

 

Aby przejść do II etapu konkursu i rywalizować o 100 000 PLN wystarczy założyć rachunek realny TMS Pro. Dołącz już dziś i graj o pełną pulę!

Etap II