Konkurs: Podsumowanie dnia 13 z 30

18-04-2013 11:34
Środa nie przyniosła zmiany lidera Rankingu Generalnego.

Pozostaje nim Barnat z wynikiem 100,52%, który nie zmienia swojej strategii i intensywnie handluje na EURUSD. Coraz bardziej jednak widoczny jest w jego transakcjach negatywny stosunek średniego zysku do średniej straty. Tylko wysoka skuteczność przekraczająca 50% pozwala utrzymać satysfakcjonujący poziom salda rachunku. Strategia taka rodzi jednak poważne ryzyko znaczącego obsunięcia kapitału w przypadku spadku trafności dokonywanych transakcji.

Bardzo dużą zmienność na EURUSD wykorzystał w dniu wczorajszym trader o nicku wojtas73 , dzięki czemu wskoczył on na drugi miejsce Rankingu Generalnego. Przypomnijmy, wczoraj EURUSD po nieudanym ataku na 1,3200 dynamicznie spadał do 1,3000. Tak duża zmienność nie zdarza się codziennie, dlatego ważne jest, aby takie dni wykorzystywać. Wszystko wskazuje na to, że EURUSD zakończył już korektę techniczną i prawdopodobnie będzie kontynuował średnioterminowy trend spadkowy.

Warto też wspomnieć o liderze Rankingu Pościgowego - Markkku. Jego obecny wynik to 203,04% a więc najlepszy wynik spośród wszystkich uczestników konkursu. Problemem tego tradera jest to, że cały czas jego aktualne saldo jest poniżej salda wpłat. Gdyby jednak Marekkk pomyślał o dopłacie, mógłby większym kapitałem szybciej odrobić straty do wysokości wpłaty początkowej i znaleźć się w czołówce Rankingu Generalnym.
 

 

Aby przejść do II etapu konkursu i rywalizować o 100 000 PLN wystarczy założyć rachunek realny TMS Pro. Dołącz już dziś i graj o pełną pulę!

Etap II