Konkurs: Podsumowanie dnia 10 z 30

15-04-2013 11:06
Piątek przyniósł spore zmiany w Rankingu Generalnym.
Konkurs: Podsumowanie dnia 10 z 30

Marekkk - czwartkowy lider - nie tylko nie zdołał obronić swojej wysokiej pozycji, ale wypadł z czołówki stawki - niestety, ale dźwignia finansowa działa w dwie strony. Podobnie jak w czwartek, również w piątek trader ten inwestował przede wszystkim w pary jenowe oraz srebro. Ostatni dzień handlu na rynku Forex przyniósł bardzo duże, niemalże paniczne spadki na srebrze i złocie. Takiego przebiegu wydarzeń Marekkk nie przewidział, co w połączeniu z brakiem stop lossów i wysoką dźwignią musiało doprowadzić do znaczących strat.

Jego słabość wykorzystał Barnat który w piątek powiększył swój rachunek o ponad 63%. Gracz ten konsekwentnie otwiera pozycje przede wszystkim na EURUSD. On również w znaczącym stopniu wykorzystuje dostępną dźwignię, co jest bardzo ryzykowne. Pozytywne jest jednak to, że stosuje on stop lossy, które zabezpieczają go przed bardzo dużymi i ciężkimi do odrobienia stratami. Warto wspomnieć, iż Barnat jako pierwszy uczestnik w Rankingu Generalnym, może pochwalić się wynikiem przekraczającym 100%. Przypomnijmy, że jest to średnia stopa zwrotu z 3 najlepszych dni tego inwestora!

Wracając do notowań srebra i złota, wszystko wskazuje na to, iż wysoka zmienność na tych rynkach nie jest jednorazowym wydarzeniem - prognozę taką można postawić po analizie wykresów obu kruszców. W piątek doszło do przełamania kluczowych długoterminowych wsparć na obydwu wspomnianych aktywach. To rodzi obawy, że doszło tam do zmiany średnioterminowego trendu na spadkowy, w trakcie którego na rynkach obserwuje się zwykle większą zmienność. Stwarza to szanse na osiągnie ponadprzeciętnych, wysokich stóp zwrotu przez graczy spekulujących na parach XAUUSD i XAGUSD.