Konkurs: podsumowanie dnia 1 i 2 z 30

03-04-2013 10:56
Wczoraj ruszył II etap konkursu TMS Pro Daytrader. Tym razem uczestnicy zmagają się już na kontach rzeczywistych, a nie demo. W pierwszym dniu przyjęli oni bardziej defensywne strategie, zachowywali ostrożność.
Konkurs: podsumowanie dnia 1 i 2 z 30

Wynika to z obniżonej zmienności rynku walutowego w pierwszym dniu po przerwie świątecznej, a ponadto większość zawodników nie chciała spekulować zbyt agresywnie i spaść poniżej wpłaty początkowej. Z pewnością im bliżej będzie końca konkursu, tym rywalizacja będzie bardziej zaciekła, bo jest o co walczyć. Przypomnijmy – 100 000 zł za zajęcie pierwszego miejsca, 30 000 zł za drugą pozycję i 20 000 zł za obecność na ostatnim stopniu podium. Oprócz nagród pieniężnych do wygrania są również profesjonalne szkolenia Forex-University.

Pierwszym liderem Rankingu Generalnego został gracz o nicku Ganesza5. Jak na jeden dzień tradingu na spokojnym rynku, jego stopa zwrotu jest bardzo dobra +14,06%. Nie ograniczał się on tylko do EURUSD, handlował również na EURJPY oraz GBPUSD. Jednocześnie przyjął strategię gry z trendem. Na wszystkich ww. parach zajmował tylko krótkie pozycje. Warte podkreślenia i pochwały jest jednocześnie to, że do każdej pozycji gracz otwierał zlecenie obronne Stop Loss. Z kolei zyski były prawie 2,5 razy większe niż realizowane straty co pozwoliło osiągnąć pozytywny wynik. Widać, że pierwsze miejsce tego gracza nie jest przypadkowe.

Wyniki pozostałych graczy z pierwszej dziesiątki nie przekroczyły 10% . Szczególną uwagę zwróciłbym jeszcze na zawodnika o nicku tofik4321, drugiego obecnie w Rankingu Generalnym. Trader ten w odróżnieniu od lidera wykazywał bardzo dużą aktywność. W dniu wczorajszym zrealizował ponad 100 transakcji. Tym bardziej ciekawie zapowiada się końcówka tygodnia, kiedy poznamy decyzje Europejskiego Banku Centralnego oraz Banku Anglii, a w piątek dane z amerykańskiego rynku pracy. Tego typu paczka informacji powodowała zwykle bardzo duży wzrost zmienności na walutach, a nierzadko również zmianę panującego na walutach trendu oraz wzrost aktywności traderów.