Źródła z EBC – brak potrzeby drastycznych akcji

03-03-2021 10:54
Przyszedł czas na (kontrolowane) przecieki z Europejskiego Banku Centralnego, według których bank nie szykuje drastycznej odpowiedzi na rosnące rentowności obligacji skarbowych. sód decydentów nie ma odczucia paniki i potrzeby rozszerzania programu skupu aktywów.
Źródła z EBC – brak potrzeby drastycznych akcji

„Chociaż wielu członków Rady Prezesów mówiło, że wyższe rentowności mogą być nieuzasadnione i mogą osłabić strefę euro, która boryka się z przedłużającymi się blokadami pandemicznymi, nie ma powodu do paniki” to zastosowanie środków, jak zwiększenie rozmiarów programu skupu obligacji „jest obecnie niepotrzebne”.

Informacje od źródeł zbliżonych do zarządu EBC stały się już tradycyjną formą komunikacji banku z rynkiem, często używana do rozładowania emocji wśród inwestorów.

EUR/USD jest nieco wyżej na 1,2107, choć trzeba zwrócić uwagę, że wcześniejsze komentarze członków EBC wyrażających obawy o wzrost rentowności, nie wywoływały osłabienia euro, ergo rynek nie dyskontował potencjalnego rozszerzenia ekspansji monetarnej.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.