Zmiany w epidemicznych obostrzeniach

09-02-2022 13:39
„Za nami jest już apogeum piątej fali pandemii. To przesilenie potwierdza się w każdym wymiarze, pod względem liczby nowych zakażeń, testów, zleceń POZ na test” — powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. „Tendencja spadkowa, z którą mamy do czynienia w ciągu ostatnich dwóch tygodni, to jest tendencja stała. Piąta fala miała charakterystyczny przebieg. Spodziewamy się, że spadki z tygodnia na tydzień będą powyżej 20 proc.” – zaznaczył szef resortu zdrowia. Tym samym rząd zdecydował się na stopniowe luzowanie restrykcji epidemicznych.
Zmiany w epidemicznych obostrzeniach

Od 15 lutego izolacja będzie trwała 7 dni
Od 15 lutego kwarantanna dla współdomowników osoby zakażonej będzie obowiązywać wyłącznie do zakończenia izolacji
Od 21 lutego koniec nauki zdalnej
Kwarantanna po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem zostaje zniesiona
Od 11 lutego zniesiona zostaje kwarantanna przyjazdowa dla osób przybywających z krajów Schengen; kwarantanna pozostaje wyłącznie dla osób bez unijnego certyfikatu COVID-19
Od 11 lutego kwarantanna dla osób spoza strefy Schengen będzie trwać 7 dni
Rząd przywraca ok. 5 tys. łóżek do systemu leczenia, zmniejszając liczbę łóżek covidowych do poziomu ok. 25 tys.

WIG20 zyskuje w środę 0,5 proc., a na rynku czuć mniejsze obawy o to, że fala zachorowań związana z wariantem Omikron zdusi gospodarkę. Optymizm w środę wykazuje również złoty, niemniej ma to związek przede wszystkim z wtorkową podwyżką stóp procentowych i działaniami RPP.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.