Złoty stabilny w obliczu nowych restrykcji

23-10-2020 10:08
EUR/PLN zaczyna dzień stabilnie pod 4,58 z lekko pozytywnym wpływem lepszych od oczekiwań odczytów PMI w strefie euro. Na tym jednak kończą się dobre informacje, gdyż polska waluta wciąż pozostaje pod presją wynikającą z dynamicznego wzrostu zachorowań na COVID-19 w kraju. O 11:00 premier Morawiecki ma przedstawić nowe restrykcje.
Złoty stabilny w obliczu nowych restrykcji
Złoty stabilny w obliczu nowych restrykcji

Media donoszą, że nowe ograniczenia będą dotyczyć zamknięcia barów i restauracji z pozostawianiem tylko obsługi na wynos, zajęcia zdalne w szkołach od czwartej klasy podstawowej wzwyż; zakaz wychodzenia z domu dla seniorów; w godz. 9-15 dzieci do 16 lat poza domem tylko pod opieką dorosłego; zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób.

Ogólny pogląd na złotego nie uległ zmianie. Jakkolwiek zapoczątkowany na koniec września rajd złotego został całkowicie wymazany (co sugeruje wyczerpanie presji z tytułu zamykania pozycji), a 4,60 stanowi psychologiczną barierę, tak przy obawach o nowe rekordy w liczbie zachorowań nie można wykluczać nasilenia presji sprzedaży złotego i zrównania marcowych szczytów (4,6340).   

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.