Złoty najsilniejszy od grudnia

02-02-2021 14:40
Waluty regionu zyskują na fali poprawy nastrojów na rynkach finansowych. Złoty jest niemal tak samo silny jak przed interwencją NBP.
 Złoty najsilniejszy od grudnia

We wtorek kurs EUR/PLN cofa się w okolice 4,4950. Ostatni raz taki poziom obserwowaliśmy pod koniec grudnia, kiedy NBP zdecydowało się kolejny raz zainterweniować na rynku walutowym. Ostatnie wypowiedzi prezesa NBP sugerowały, że nie wyklucza on kolejnych ruchów, co hamowało aprecjację złotego. Rynek długo unikał walki z bankiem centralnym, ale poprawa nastrojów na rynkach finansowych spowodowała większą śmiałość. Złoty posiada silne fundamenty, więc ruch nie może nikogo dziwić. W parze z dolarem, złoty umacnia się o 0,15 proc. do poziomu 3,7320. W okolicy poziomów odniesienia znajduje się kurs GBP/PLN. Za jednego funta, należy zapłacić 5,1012 złotego.

Również inne waluty regionu pozostają silne. EUR/CZK cofa się w okolice 25,91 na fali dobrych danych gospodarczych, które w zupełnie innym świetle stawiają wypowiedzi prezesa banku centralnego o możliwych podwyżkach stóp procentowych. Nieznacznie mocniejszy jest forint, z kursem EUR/HUF w okolicy 355 pkt.

Notowania EUR/PLN, interwał: H4, źródło: TMS BrokersNotowania EUR/PLN, interwał: H4, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.